Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj wrzuciłem zdjecie setu klawiatury logitech craft i myszki mx master - obie rzeczy kupione na allegro, jako uszkodzone.
Naprawa myszki to rozlozenie i złozenie, dziala, koniec, zostal tylko profit bo zakup za 65zł z fakturą.

Klawiatura jednak była dość ciekawa pod wzgledem zachowania i usterki.
Sprzedawca napisał, że nie komunikuje się z komputerem, jednak kiedy dotarla to problem w (nie)działaniu był trochę inny.
Klawiatura była wyszukiwana ale nie działały klawisze ani podswietlenie, nie była widoczna dla bluetooth, nie mozna jej zresetowac, migała tylko diodami czerwoną i zieloną
Nie możliwe było zakończenie parowania bo nie działały klawisze, a trzeba było wpisać coś, żeby potwierdzić parowanie (°°
Internet nic konkretnego nie mówi oprócz tego żeby oddać na gwarancję :(

Rozkręciłem klawiaturę, rozłączyłem akumulator - nic to nie zmieniło.
Po usb-c tylko ładuje, komputer nic nie wykrywał jako komunikacje z urządzeniem.
Wewnątrz znalazłem układ Nordic Semiconductor nRF52832...zacząłem szukać czy można coś z tym zrobić?
Dosłownie kilka pierwszych linków z google to omówienie działa trybu DFU, zaintrygowało mnie to i jak się finalnie okazało to było rozwiązanie.
Niestety Logitech do modelu Craft nie udostępnie potrzebnego oprogramowania, które potrafi wgrać firmware w trybie DFU, za to jest taki tool dla innych modeli, a co ciekawe to narzędzie/soft jednak zawiera firmware do Crafta!
Program nosi nazwę SecureDFU_1.0.58.exe a znalazlem go na niemieckojezycznej wersji strony logitecha
Do podniesienia klawiatury wymagany jest dongiel unifying

Reszta to pare klików jak na klipie https://youtube.com/shorts/HxqIZFXElUE

#komputery #majsterkowanie #diy #logitech
PanSlon - Mirki, wczoraj wrzuciłem zdjecie setu klawiatury logitech craft i myszki mx...

źródło: comment_1659606909YEaF37yaXKZqiI9F4rUMV1.jpg

Pobierz
  • 3
@Pan_Slon większość tych uszkodzonych peryferii, części do kompów itp ma identyczne opisy a usterki często gęsto sie z nimi nie pokrywają ¯_(ツ)_/¯ Szczególnie rzeczy z licytacji z outletów na allegro