Wpis z mikrobloga

Korzystającym z maklera ING polecam uważać z składaniem zleceń.

Miałem zlecenie sprzedaży otwarte w czerwcu, w między czasie modyfikowałem je wielokrotnie, a w tym miesiącu mam konto aktywne i obniżoną prowizję. Wszystko pięknie ładnie, przy modyfikacji pokazywało niższą kwotę prowizji (0,19% vs 0,3% standardowo) a po sprzedaży zonk - prowizja naliczona 0,30% (!)

Na infolinii dowiedziałem się że "prowizja jest liczona na warunkach z dnia złożenia zlecenia", czyli kij tam że strona przy modyfikacji pokazuje inną wartość, ING liczy po swojemu, a na pytanie dlaczego tak jest usłyszałem tylko "nie wiem".

Nie polecam, mimo że może procentowo nie dużo to chodzi o zasady że co innego na stronie a co innego liczą. Tylko sprzedam papiery i uciekam.

#oszukujo #ing #makler #gielda #inwestycje #banki
  • 3
@sha4ky: BOŚ mam tez 0,019
Ale dotyczy to day tradingu. Na chłopski rozum operacja kupna i sprzedaży musi odbyć się tego samego dnia. Pytanie czy mam na to 24h, czy musze to zrobić w ciągu jednej sesji? Ciekaw jestem jak to działa mając juz akcje kupione rok temu. sprzedane i odkupione tego samego dnia.
Krótkie robię na xtb, wiec nie wiem jak to rozliczają na na bossa. Ale co do xtb
@sha4ky: Biuro maklerskie nalicza prowizję zgodnie ze stawką prowizji, która obowiązuje klienta w chwili złożenia zlecenia. Jeżeli zauważyłeś, że prowizja na Twoim koncie została źle naliczona, zgłoś nam to jako reklamację. Możesz skontaktować się pod numerem 32 357 00 32.