Wpis z mikrobloga

#belgia tyle słyszałem że w Belgi pełno emigrantów, ciapatych itp. A tymczasem będąc nad morzem w Ostendzie byli tam praktycznie sami biali ludzie. Porównując do Niemiec tam można się poczuć jak w Polsce. I to nie jest kwestia że to nad morzem, bo w Antwerpii i Gandawie podobnie.
#rasizm
  • 7
@Hfishman1: w Belgii sa dzielnice w ktorych mieszkaja w wiekszosci emigranci- glownie w duzych miastach, choc w Ostendzie mozesz sie przejsc np po Torhoutsesteenweg i tez sporo ciemniejszych twarzy zobaczysz czy ichnich sklepow.

Jesli zwiedzasz Belgie, a nie mieszkasz tu, to odwiedzasz najprawdopodobniej atrakcje turystyczne- wiec wiekszosc ludzi, ktorych tam widzisz to inni turysci;-)
tymczasem będąc nad morzem w Ostendzie byli tam praktycznie sami biali


@Hfishman1: jak pojechałeś tam w środku sezonu to nie ma co się dziwić, połowa belgijskich emerytów tam teraz siedzi. Odszedłbyś trochę od plaży w głąb miasta to byś zobaczył "rdzennych" mieszkańców Ostendy
@Hfishman1: jak wyżej. Dużo turystów, to i wszystkich innych "miejscowych" nacji jakby mniej.
Ale. W. Antwerpii. Mniej. Ciapatych/emigrantów. To XD Jestem regularnie w okolicach stacji głównej. Jakikolwiek dzień i jakakolwiek pora... (Jestem blada i mam niebieskie oczy) i ZAWSZE czuję się obco... Widocznie ci wszyscy przechodnie pracują na inne zmiany i dlatego akurat w ciągu dnia ich widać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ