Wpis z mikrobloga

04.08.2022

Góðan daginn. Dzień dobry. Rejkjawik. Islandia. Kraj tryskających gejzerów i wybuchających wulkanów. Dziś ta wyspa będzie areną starcia tamtejszych wikingów z Rejkjawiku z drużyną poznańskiego Lecha. To będzie mecz trudny. To będzie mecz walki. To będzie mecz, w którym będą krew, pot i łzy. Ale ja myślę, ja mam nadzieję, że dziś kibice Lecha zapomną o niepowodzeniach ostatnich tygodni. Że ich ulubieńcy na czele z trenerem Johnem van den Bromem zademonstrują dlaczego sięgnęli po tytuł mistrzowski w zeszłym sezonie. Ale to nie będzie proste, nie będzie łatwe. Paradoksalnie największą przeszkodą, największym problemem mogą być reakcje wulkaniczne. My słyszymy, że w masywie Fagradalsfjall doszło do erupcji, w ostatnich kilkudziesięciu godzinach na całej Islandii dało się odczuć liczne wstrząsy. Miejscowi są do tego przyzwyczajeni, ale my sięgamy pamięcią do roku 2010, kiedy to wulkan Eyjafjallajökull zasłonił dymem niczym zasłoną połowę Europy. My wiemy, my pamiętamy, iż wówczas z tego powodu na pogrzeb pary prezydenckiej do Polski nie przyleciał prezydent Stanów Zjednoczonych. Wiemy też, że wybuchowi tego wulkanu zawdzięczamy, że Robert Lewandowski nie podpisał kontraktu z angielskim Blackburn, a udał się w podróż do Zagłębia Ruhry. Do Dortmundu, do Jurgena Kloppa. Co dziś przyniesie polskiej piłce wzburzenie w islandzkich wulkanach? Tego pewnie dowiemy się za jakiś czas. Teraz oddaję głos do studia. Halo Warszawa!

KWALIFIKACJE LIGI KONFERENCJI
Studio od 18:05 (TVP Sport)

18:30 [HIT!] SPARTAK TRNAWA - RAKÓW CZĘSTOCHOWA (TVP Sport)
komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow

20:30 Broendby - FC Basel (Polsat Sport Extra)

20:45 [HIT!] VIKINGUR REJKJAWIK - LECH POZNAŃ (TVP 2, TVP Sport)
komentarz: Mateusz Borek, Robert Podoliński

COPA LIBERTADORES
1/4 FINAŁU
02:30 (czw/pt) Athletico Paranaense - Estudiantes de la Plata (Polsat Sport Extra)

///MAGAZYNY///
10:00 Walczymy o puchary (Kanał Sportowy)
10:00 Sportowy poranek (Meczyki)
12:00 Bundestalk (Kanał Sportowy)
17:00 Bonjour Ligue 1 (Kanał Sportowy)
22:45 Po meczach LKE (Kanał Sportowy)
23:00 Sportowy wieczór (TVP Sport)
23:00 News+ (Canal+ Sport 5, Canal+ Family)

///POZA FUTBOLEM///

KOLARSTWO
13:05 Tour de Pologne (TVP Sport, Polsat Sport)

TENIS
TURNIEJ ATP W WASZYNGTONIE
Transmisje od 18:00 (Polsat Sport)

TURNIEJ WTA W SAN JOSE
Transmisje od 20:00 (Canal+ Sport)

ŻUŻEL
BAUHAUS LIGAN
19:00 Smederna - Vastervik (Eleven 1)

PIŁKA RĘCZNA KOBIET
MŚ JUNIORÓW
Transmisje na Viaplay

16:30 Holandia - Niemcy
18:30 Norwegia - Francja

BASEBALL
MLB
Transmisje na Viaplay

18:30 Pirates - Brewers
22:00 Angels - Athletics
01:30 (czw/pt) Twins - Blue Jays

KRYKIET
17:00 Holandia - Nowa Zelandia (Viaplay)

#dzienmeczowy #mecz #pilkanozna ##!$%@? ##!$%@?
a.....1 - 04.08.2022

Góðan daginn. Dzień dobry. Rejkjawik. Islandia. Kraj tryskają...

źródło: comment_1659584422hMERPFkCRTGmb2DHTQOura.jpg

Pobierz

Dzisiejsze wyniki polskich drużyn w kwalifikacjach Ligi Konferencji:

  • Obie wygrają 33.7% (313)
  • Lech wygra, Raków zremisuje lub przegra 5.7% (53)
  • Raków wygra, Lech zremisuje lub przegra 36.9% (343)
  • Obie przegrają 23.7% (220)

Oddanych głosów: 929

  • 28
  • Odpowiedz
@aut91:

Dzień dobry. Rejkjawik. Islandia. Kraj tryskających gejzerów i wybuchających wulkanów.


Kiedy wreszcie zakończy się proces przeobrażania się Mateusza Borka w telegram, i zamiast kropek będzie mówił STOP?
  • Odpowiedz
@aut91: Nie jestem fanem lecha, ale bądźmy realistami. Rejkyjavik to nie jest poziom Karabachu, ani nawet Batumi i odpadnięcie z nimi trzebaby rozpatrywać jako duże rozczarowanie.
Trnawa to inna para kaloszy i raczej nie będzie to dla Rakowa spacerek.
  • Odpowiedz
@aut91: Szczerze myślałem, że Borek skomentuje Spartak - Raków. Na Słowacji dużo ciekawszy mecz się zapowiada. Szkoda, że tego meczu również nie skomentuje Pan WOJCIECH JAGODA (tak wiem, że to nie Canal+). W końcu połowa składu Spartaka i Pan trener Michal Gasparik to byli Panowie piłkarzowie Ekstraklasy i tym samym najlepszej ligi świata, więc Pan WOJCIECH JAGODA pasowałby tu jak nikt inny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz