Wpis z mikrobloga

Mój ojciec ma raka. Guz wycięty, od ponad pół roku stomia, brak było nacieków czy przerzutów, w tomografii czysto. W trakcie chemioterapii.
Stabilizowany lekami od psychiatry, dłubał sobie w drewnie i jakoś trwał mimo że każda chemia daje kaca na tydzień.
Ostatnio odstawił te leki bo taki z niego kozak, skończyło się zespołem odstawienia i powrotem do mniejszych dawek, leki nasenne zmienił na mj. Na dniach miał badania, markery #!$%@? w górę, panika, bo leki odstawił to raz a dwa - bo markery.
Znalazłem artykuł opisujący przypadek powiązania użycia konopii z wysokimi wartościami markerów właśnie. Muszę z nim o tym pogadać, no i z lekarzem.
A wy, macie jakąś wiedzę o wpływie mj markery nowotworowe? Link do art. https://journals.viamedica.pl/oncology_in_clinical_practice/article/view/39456/29002
#cbd #wykopjointclub #marihuana Wołam zawsze wiernych @hempmont @Dyspenseria @GreenDoctor
  • 5
@Voltaire: ziomeczku, kojarzy mi się że każdy nowotwór ma własne "markery". Czyli nowotwór jądra powoduje wzrost czegoś w organizmie, nowotwór np piersi coś jeszcze innego etc. Badania do których linkujesz wskazują że palenie MJ sprawia że w organizmie wydziela się coś co jest podobne do Beta-HCG (markeru raka jądra) i zafałszowuje badanie. Dowiedz się co jest markerem przy raku który ma twój ojciec. Jeśli to rak jelita to tam markerem jest
@Voltaire: Tak jak pisze @thewickerman88, tutaj trzeba uważać bo sfałszowane badania to później zły dobór leków/chemii i leczenie może pójść w niewłaściwym kierunku. U mojej mamuśki pojawił się rak płuc, próbowałem się wgłębić w temat olejków cbd, thc i generalnie pomóc jakoś konopiami, ale zanim upewniłem się, że bardziej pomogę niż zaszkodzę to już musiałem się uczyć dawkowania morfiny (początkowa psychoza covidowa 2020, znikoma pomoc lekarzy czy onkologii w RBR),
@Voltaire: Każdy nowotwór ma swoje własne markery, w raku jelita grubego najprawdopodobniej badają CEA. W największej wyszukiwarce artykułów medycznych PubMed nie ma żadnego artykułu który by badał wpływ kannabinoidów na poziom CEA.

Niestety możliwy wydaje się nawrót choroby, konieczna jest konsultacja w ośrodku prowadzącym leczenie.