Wpis z mikrobloga

Do tak wysokiej twardości to żaden z tych, najlepiej byłoby wybrać coś z 35-40l złoża (koniecznie Lewatit). Zobacz np na Ecoperla Toro 35, choć jest droższy niż zakładany budżet.

Ciężko będzie ci znaleźć zmiękczacz w takim budżecie, który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb :( Za 2 tysiące nie dostaniesz dobrego i jednocześnie wydajnego urządzenia, tylko niestety tania chińszczyzna :( Ponadto w Polsce nie produkuje się zmiękczaczy, tylko projektuje ( ͡° ͜
@Alex_xx: najtańszy możliwy. niezależnie od kraju produkcji, samo złoże i tak będzie takie samo i działać będzie identycznie, albowiem tutaj filozofii żadnej nie ma. także dopłacasz potem za markę, automatykę, za stalowe zawory zamiast plastikowych itd itd itd itd... im twardsza woda, tym częściej będziesz musiał wykonywać płukanie złoża i tym samym częściej dorzucać sól. mam najtańszy możliwy zmiękczacz z klarwodu i generalnie tylko przypomnienie w kalendarzu mi przypomina żebym raz
@Malgorzata6344: jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy przejażdzką maluchem, a mercedesem - spoko, nie moja sprawa :)

ale podaj mi chociaż jeden plus drogiego zmiękczacza nad tanim klarwodem :) w czym lepszy jest porządny, AMERKYKANCKI zmiękczasz wpieprzony w kąt kotłowni od zwykłego plastikowego pingwina z takim samym złożem :) bo częściowo masz racje w kwestii zmiękczaczy. nie produkujemy złóż. automatykę zazwyczaj kupujemy z chin, złoża z USA, i pakujemy w swoje plastiki.
@subiel: Uważam, że jeśli komuś zależy na dobrej jakości wody, której używamy w całym domu, to warto wybrać wyższej jakości urządzenie. Woda ma później kontakt z tymi częściami. Co więcej AMERYKANCKIE głowice są po prostu bezawaryjne i wykonane z dobrych materiałów - koszt samej głowicy Clack mówi sam za siebie. Polecam sobie wejść na Muratora i pogadać z osobami (albo nawet prześledzić wątki w tym temacie), które się na tym znają
@Malgorzata6344: tak myślałem że spotkam się z taką merytoryką :D zero faktów i link do muratora. idealne forum, gdzie ludzie się kłócą o wyższość rozwiązań argumentując "to jest lepsze, bo mam takie u siebie".

nie wiem ile głowic Ci się poddało do momenty zamontowania takiej bezawaryjnej z dobrych materiałów. moja wciąż działa... więc nie wiem w którym momencie taka z Clack'a jest lepsza :) wg głównego importera na Polskę:
- oryginalna
@subiel: Nie mam naprawdę potrzeby, żeby na ten temat dyskutować i kogoś do tego przekonywać :) Nie muszę się rozpisywać nad korzyściami z wykorzystania dobrej głowicy, jeśli możesz o tym sobie przeczytać na rzetelnym forum. A kolega Alex sam zdecyduje, z czego chce korzystać w domu
@Alex_xx bierz viteco. W tej cenie się zmieścisz. Nie słuchaj tej wyżej bo zasada dzialania w zmiękczaczach jest taka sama, płacisz za markę i automatyke. Jak nie chcesz bajerów w stylu łączenia ze smartfonem itd to będzie w sam raz.
@subiel:

nie spotkałem się ze zmiękczaczem bez atestu i dokumentacji dopuszczającej do kontaktu z wodą pitną. takie rozwiązania były raczej nielegalne na terenie Polski.


Zdziwiłbyś się, większość noname-ów ma atest ale tylko na głowicę, bo to kupują z atestem. Właśnie odesłałem zmiękczacz, który nawet tego nie miał (Aquafit - spółka invest support). Wszystkie papiery, jakie mi przesłał sprzedawca były wystawione na spółkę Amii, dużego gracza dostarczającego komponenty do tego typu urządzeń.