Wpis z mikrobloga

Jaką maszynkę polecacie do golenia? Na wymienne żyletki oczywiście. Pierwszy raz bym się czymś takim golił. Brać jakieś konkretne żyletki do tego? Polecacie coś? Google mówi, żeby kupić maszynkę Edwin Jagger DE89. Kij wie ile w tym prawdy. Przydałaby się opinia niezależnego eksperta. Zarost mam jak #!$%@? i zwykle golę się raz na 3-4 miesiące, a jednorazówka to przejechaniu trzy czy cztery razy jest tępa jak #!$%@?.

#golenie #broda
  • 2
Golenie zarostu raz na 3-4 miesiące? Chyba wcześniej elektryk, bo maszynkę zapchasz :D.

R89 najczęściej polecana w sieci. Używałem kiedyś Merkura 33C - to chyba to samo, ta sama głowica tylko rączka inna i byłem zadowolony.

Żyletki - kwestia indywidualna. Jedne żyletki inaczej pracują w innej maszynce. Najlepiej jakiś zestaw startowy żyletek kup gdzie masz po 5 sztuk z 5 różnych producentów.
@KrzyzowiecAlfred: Polecam Muhle R41, wcale nie jest taka agresywna jak piszą, choć musisz nauczyc się techniki golenia tradycyjnego. żyletki najlepiej wypróbować różnych producentów, nie każdemu podchodzi ta sama żyletka, sprawdź astra superior platinum, Feather hi stainless żółte, muhle. Oczywiście do tego krem/ mydełko do golenia i pędzel.