Wpis z mikrobloga

Cześć, od jakiegoś czasu borykam się z szumami usznymi, zacząłem czytać o temacie i wydaje mi się że to problem uszu zatkanych woskowiną, faktycznie od pewnego czasu jakbym gorzej słyszał, czucie pełności w uchu.
Próbowałem domowych metod z przepłukiwaniem uszu strzykawką, sprejami do czyszczenia ale różnica taka że po wyczyszczeniu słyszę gorzej tak jakby czop woskowiny nasiąkł od wody dopiero po 30-60 min jak woda odparuje jest lepiej.
Od dawna miałem też taki problem że jak kąpałem się w basenie i woda dostała mi się do ucha to ciężko było się jej pozbyć.

Pytanie - gdzie udawaliście się w pierwszej kolejności? Jest sens iść do rodzinnego czy od razu szukać laryngologa prywatnie bo na NFZ chyba długie terminy będą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy laryngolog załatwi takie czyszczenie podczas jednej wizyty? Jaki to mniej więcej koszt?

#zdrowie #lekarz #pytanie
  • 4
@davidsondv mój znajomy miał podobny problem ( z tym że mu jakby piszczało też ) okazało się że ma cholesterol 300 na razie jest na diecie zbija wagę, kilka kilogramów mu spadła ale podobno jeszcze mu szumi ( przed wynikami od razu mu lekarz rodzinny zasugerował że to może być cholesterol)