Wpis z mikrobloga

@mug3n: ale powtarzasz tępą narrację. Serbia od przynajmniej dekady wyciągała ręke do zachodu. Vucic nawet oficjalnie wyrzekł się i przeprosił za swoje poglądy z poprzednich lat, a w ostatnich latach Serbia była gotòw uznać niepodległość Kosowa w zamian za większe szanse w przyjęciu do UE (nawet zależało im żeby zrobić to ròwnolegle z Kosowem).

No ale jak Francja i Niemcy (còż za zdziwienie...) za każdym
  • Odpowiedz
Serbia od przynajmniej dekady wyciągała ręke do zachodu


@recznik_z_ikei: podzielisz się jakimś źródłem? z tego co wiem to robią to nadal tylko kierunki ci się pomyliły, rosja jest na wschodzie

Serbia wielokrotnie wykazywała inicjatywę aby wyrwać się z ruskiej orbity.


@recznik_z_ikei: widać to na przykłądzie ich ministra obrony narodowej poniżej, oraz chęci "denazyfikacji" Kosowa
Deskao0 - > Serbia od przynajmniej dekady wyciągała ręke do zachodu

@recznikzikei:...

źródło: comment_1659331111FISttanaFTlhSCN6XqlmFl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@recznik_z_ikei: To nie jest prawda. Vucic to populista, który każdemu mówi to, co chce usłyszeć. UE mówił, że chce do UE, Rosji, że jest przyjacielem Rosji, a Chinom, że Serbowie są zasadniczo Chińczykami.

Prawda jest taka, że o wejściu do UE nie może być mowy. Serbia to bananowa republika i standardy prawne, polityczne i gospodarcze są coraz niższe. Vucic nie robił oczywiście nic, aby to zmienić, bo nigdy mu na UE
  • Odpowiedz
@Atreyu: jak na mnie, to tfu Vucic dogadał się z Putlerem że dostanie rabat na gaz jak zrobi taką akcję. Ten się zgodził, bo da mu poparcie jego populistyczno-nacjonalistycznego elektoratu. Taki srbski win-win. Macron pewnie wczoraj mocno złapał się za głowę, bo Francja mocno ciśnie rozszerzenie UE o bałkany.
  • Odpowiedz
@Atreyu: a gdzie normalnie mieszka? Mam nadzieję, że w najlepszym kraju to jest Rosji oczywiście xd nie zgniła EU. Spytaj się go, czy oni mogą #!$%@? wytrzymać 25 lat bez bombardowania Belgradu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: Jeżeli Serbia to republika bananowa, to zapraszam do Kosowa. Bawi mnie to że wykopki znalazły sobie nagle bohatera w postaci Kosowa, które w ostatnich latach jak mogła utrudniała życie mniejszości serbskiej, a ich poprzedni premier był przywódcą największego gangu przemytniczego w kraju.
  • Odpowiedz
@recznik_z_ikei: Nikt tak nie twierdzi. Kosowo to gówno państwo, tak samo jak Albania. Oczywiste jest też, że Serbia radzi sobie generalnie lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że standardy panujące w niej są bardzo dalekie od zachodnich, a Serbowie bardzo lubią zamordystyczne, nacjonalistyczne pomysły polityczne. Ja np. uważam całe Bałkany za gunwo bez perspektyw, ale lepszy sojusznik Stanów Zjednoczonych niż Rosji. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: Tak, ale zostali praktycznie pozostawienie sami sobie. Przecież sami wyszli z inicjatywą "przyjmiecie do UE, a uznamy niepodległość Kosowa i znormalizujemy stosunki". Nie mogą zażegnać sporu o Kosowo "za darmo" bo obecnie to ich jedyna karta przetargowa. Zachód europy olał tą propozycję, a szkoda bo w ten sposób pozbyto by się ruskiej enklawy na bałkanach. Gdyby Serbia miała zrezygnować z "przyjaźni" z ruskimi w zamian za przyjęcie do UE, to
  • Odpowiedz
@recznik_z_ikei: ale problem jest inny. Vucic negocjuje na takiej zasadzie jak Erdogan, czyli „nie będziemy odwalać, jak dacie mi, co chcę”. A on chce kasę i nic więcej. Każdy wie też, że te jego obietnice nie mają pokrycia. I o ile Turcji Zachód jest w stanie ustępować (np. w sprawie Kurdów), bo to poważny gracz, to Serbię Zachód ma w dupie. Jak za bardzo podskoczy, to usadzi się ich jak kundla
  • Odpowiedz