Wpis z mikrobloga

Wiem, że nikt nie pytał, ale wpis bardziej po to żeby się ludzie wypowiedzieli, zwykli zjadacze chleba.

Używałem mibanda od wersji 1, co nawet ekranu nie miała, potem były kolejne generacje tej opaski, w pewnym momencie stałem się posiadaczem #stratos 2 z gps co było niezłym przeskokiem - rzadko ćwiczę ale jak się już zdarzyło fajnie było popatrzyć na te wykresiki, trasę na mapie itp. Obecnie zamówiłem huaiwei #gt2pro i #ticwatch 3pro lte i takie o to wnioski wysnuwam:

Wagowo huaiwei cięższy, ale przez użyte materiały widać że nie jest plastikowy, względem ticwatcha no to ekran to taka równa tafla. pasek przyjemniejszy w dotyku. Wygląda bardziej elegancko ale i tak moim zdaniem przez to że ma wyświetlacz a nie zwyklą tarczę no to dalej nie będzie do końca eleganckim zegarkiem, takie pomieszanie stylów. Względem ticwatcha na + to na pewno ładowanie indukcyjne, tym lepiej jak się ma jakiś telefon co może ładować w ten sposób. Pytałem po rodzinie pokazując im te zegarki który ładniejszy i na 9/10 bardziej podobał się gt2 pro. No i bateria na duży plus względem ticwatcha - ale wracając znowu do meritum, telefon też trzeba ładować co 2 dni i nikt nie płacze z tego powodu. Mi banda też nie ładowałem, ale to trochę kwestia przyzywczajenia, tak jak kiedyś z przejsciem z telefonu bez systemu na androida.

Z minusów, jak na gt2 wszystko klatkuje to ja jebix, wy tak zyjecie? chodzi podobnie jak mój stratos a momentami chyba nawet gorzej? UI bardziej spójne od ticwatcha no ale wearos na ticwatchu no to już klasa sama w sobie. Spoko gadzet dla użytkowników #googleassistant i #homeassistant jakieś appki do kart lojalnościowych, płacenie, mierzeniu snu zgodne z #sleepasandroid , shazam pod reka, philips hue pod ręką, mapa google, odpisywanie na sms gadając do zegarka, sterowanie spotify na zegarku (mam system google home, puszczam muzyczke i moge chodzac po mieszkaniu przelaczac muze zegarkiem) no pod tym względem bajka. i obsluga powiadomien tez super

Ale znowu wracając do meritum - bez tych wszystkich rzeczy da się żyć. nie kupiłem zegarków dlatego, że były mi niezbędne, bardziej daltego że cena była okazyjna i ze zawsze moge odeslac. Ale te wszystkei bajery troche przekoanly mnie do ticwatcha. Aha - oba kupione w podobnej cenie.

Wiec konkluzja taka: wearos to duzy kombajn z mnostwem opcji i nijak nie da sie go porownywac do takich zegarkow jak gt2pro. W podobnej cenie dostajemy albo minikomputer na nadgarstku z bateria na 2 dni gora i z plastkowym wygladem kontra zegarek premium ale z funkcjami smart okrojonymi do mierzenia spo2, tetna + treningow i z uposledzona kontrola powiadomien z bateria na 2tyg.

PS, na wearos messnegr nie wysweitla zdjec - to jakis zart jest. jest niby jakis messenger lite i wyswietla foty aleto torche obesjcie problemu, szkoda ze tego nie ogarneli jeszcze, ale w tym roku ma wyjsc wearos 3 to moze cos poprawi.

Zapraszam do dyskusji, moze ktos z wearos napisze mi kilka przydantych rzeczy, bo widzialem np mozliwosc zamawiania taksy z ubera (gdzies jakis filmik) a appki nie moge znalezc na google play. Po za tym za krotko mam ten smartwatch wiec chetnie poczytam o jakichs appkach fajnych, tarczach (obecnie uzywam mateiral design v3) albo jakichs hackach, lifehackach :P

#smartwatch #xiaomi #huawei #android #wearos
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ozzi91: ja zaraz zamówię, mam akurat esim, więc na to czekałem od dawna żeby można było telefon zostawić
I taka prawda, bo chyba nie ma lepszego na wearos.
Samsung najnowszy lipna bateria.
Korzystasz z esim? Jak bateria?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kroltomek esim jeszcze nie, bo właśnie się zbieram żeby numer do Orange przenieść, ale myślę że wyniesie to zegarek na kolejny wyższy lvl.

Bateria no to takie 1,5 - 2dni. Nie ma szału ale szczerze nie robi mi to znowu jakiejś większej różnicy bo telefon też ładuje i żyje.

A co do zamawiania, Janusze na olx pozamawiali z Amazona i sprzedają. Byl do kupienia lte za 700
  • Odpowiedz