Wpis z mikrobloga

Zacząłem gre w #deathstranding na #ps5
Mam za sobą juz jakies 2.5h gry a ja dalej mam wrażenie, ze totalnie nie wiem co robie. Nie rozumiem interfejsu, gra mnie bombarduje co chwile czyms nowym a ja czuje sie jak dziecko we mgle. Kazde spotkanie wynurzonego konczy się paniczną ucieczką, "strząsaniem" go z nogi i gdyby nie to, ze gram na średnim poziomie trudnosci to pewnie bylby zgon za zgonem. Nie czaje tego wskazywania kierunku z ktorego idzie wynurzony-kucam, wstrzymuje oddech a on i tak mnie znajduje i musze uciekac. Uspokajanie ŁD za pomoca kiwania padem albo trwa wiecznosc, albo ja źle nim kołysze xD masakra. Teraz chcialem zrobic nową drabinę w terminalu bo mi sie skonczyly ale gra mnie poinformowala, ze "nie wykryto drukarki chiralnej" i cześć.
Bawie sie spoko w zleceniach bezproblemowych w ktorych wiem, ze mam isc po prostu z ladunkiem do danego punktu i po drodze jedyne przeszkody to teren. Dam sobie drabinkę, troche sie powspinam i jest fajnie. Jeszcze jak poleci jakas piosenka to juz w ogole super klimat. Ale cokolwiek wiecej mnie przerasta xD w sensie gra toczy sie dalej, robie zlecenia ale czuje, ze wszystko dzieje sie jakby niezależnie ode mnie. Ilosc cut scenek jest chora ale tego bylem swiadomy zaczynajac gre, fabula i jej dziwność narazie to wynagradza.
Macie jakies rady dla takiego zbłąkanego gracza jak ja? Mieliscie podobnie czy ja po prostu sie skrajnie do tej gry nie nadaje?
#gry #ps4
  • 25
@ratollo miałem dokładnie tak samo. Historia i świat mnie zaciekawiła bardzo, ale gameplay kompletnie nie dla mnie. Finalnie obejrzałem sobie na yt no commentary xD
Kazde spotkanie wynurzonego konczy się paniczną ucieczką, "strząsaniem" go z nogi


@ratollo: yy... no coś na 100% robisz nie tak. One się nie triggerują dopóki nie podejdziesz w opór blisko a temu z kolei w większości zapobiega odradek. Są miejsca w których jest turbociężko (np. kanion przed farmą wiatrową) ale generalnie nie ma problemu z wymijaniem BT-ków.

Teraz chcialem zrobic nową drabinę w terminalu bo mi sie skonczyly ale gra mnie
via Android
  • 1
@wilku1984
@Vigorowicz

Dzieki panowie, pozwole sobie was zawolac w tym watku jak bede miec jakies pytania.
Ogolnie ja w grach zazwyczaj nastawiam sie na główne misje-poboczne robie od świeta i tylko wtedy jak gra mi bardzo pasuje.
Narazie mam dostępne chyba tylko misje główne i poboczne pojawia sie z czasem.
@ratollo: kilka razy dla zabawy dostarczyłem porzucone paczki ale nic specjalnego z tego nie wynikalo. Nawet nie do konca rozumiem jak to dziala, ktore paczki porzucili gracze a ktore generuje gra. Graczom jeszcze bym nosil bo czul bym, ze moge komus pomoc.
Nawet nie do konca rozumiem jak to dziala, ktore paczki porzucili gracze a ktore generuje gra


@Vigorowicz: z tego co pamiętam przy tych "graczowych" paczkach się ich nick wyświetlał więc widać było nawet przed podniesieniem. A już po podniesieniu zamiast grafiki miejsca docelowego widać czyjąś grafikę np. ze Steama.

Graczom jeszcze bym nosil bo czul bym, ze moge komus pomoc.


@Vigorowicz: jest dokładnie na odwrót: gracze nawet nie wiedzą że
via Android
  • 1
@wilku1984
@Vigorowicz
Pytanie z tych dziwnych: kiedy zacząć wydawac surowce, stawiać mosty i tak dalej? Pytam bo w każdej grze mam skłonności do nadmiernego oszczedzania zasobow. Jestem aktualnie w drugim akcie, wracam do węzła stołecznego po podłączeniu do sieci farmy wiatrowej.
Ogolnie to zabierac na plecy ze soba np. znaleziony metal i odkladac do terminalu w bazach, co nie? Co jeszcze zbierac? Te kryształy w kształcie ręki zapewne też, ale już sandałowiec
@wilku1984: dzieki za wyjaśnienie. Kiedys robiłem te stacje ladujace baterie w dobrej sprawie.

@ratollo: warto zbierac wszystko z czego można cos stworzyc. Pamiętam farme wiatrowa, przekradanie sie miedzy tymi duchami w lesie bylo jak wyjęte z horroru.
Jestem aktualnie w drugim akcie, wracam do węzła stołecznego po podłączeniu do sieci farmy wiatrowej.

Ogolnie to zabierac na plecy ze soba np. znaleziony metal i odkladac do terminalu w bazach, co nie?


@ratollo: dostaniesz za to lajki i nic więcej. Także spoko, jak chcesz być fajny dla innych graczy to rzuć im parę paczek metalu czy ceramiki do wspólnej szafki ale to by było na tyle. Jedyna rzecz którą zbierasz
via Android
  • 1
@wilku1984 @Vigorowicz @PanPrezes_PL A jak to jest z niesieniem duzych ciężarów na plecach? Jak przekraczam pewną wagę to robi się żółta i widocznie tracę część mobilności. Pilnowac tego mocno, zeby nie przekraczać tej niskiej wagi czy warto spakować troche więcej sprzętu? Bo wydaje mi sie, ze trudno jest nie przekroczyć "niskiej" wagi jesli chce sie zabrac ze soba jakas drabinke itd

A, i jeszcze jedno: dostalem motocykl (byl zaparkowany kolo bazy) ale
@ratollo: Co do ciężarów musisz się dostosowywać do sytuacji, jeśli masz długi odcinek do przebiegnięcia po jakichś górach albo bezdrożach to lepiej się nie przeładowywać bo podróż będzie upierdliwa, ale póki lecisz do przodu i tylko gibiesz się na boki to jeszcze w miarę ok, naklikasz się co najwyżej ciut więcej i będziesz musiał być trochę ostrożniejszy. Z czasem dostaniesz narzędzia dzięki którym będzie ci łatwiej śmigać obciążonym m.in. egzoszkielet pozwalający