Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, pytanko mam. Bo jestem pierwszy raz w Egipcie, te wszystkie perfumiarnie w Kairze czy innych miastach sprzedają lipę? Chodzi mi o olejki zapachowe. Strata czasu i hajsu? Bo nie powiem, kupiłem właśnie w Kairze olejek zapachowy Amon Ra, akurat mi się spodobał za jakąś śmieszna cenę 10 dolców, ale poprostu chciałbym poznać wasze doświadczenie i opinię. Dodam jeszcze że olejki są bez alkoholu a przynajmniej tak mnie zapewniano.
#perfumy #egipt
  • 8
@RoyalCraft: omijam takie miejsca od wielu lat, bywałem w takich miejscach ponad 10 lat temu jak jeszcze latałem do Egiptu żeby go zwiedzać, a nie nurkować.

Większość takich miejsc polecanych przez biura podróży miało wywalone ceny w kosmos i słabą jakość.
Miejsca gdzie wchodziło się z ulicy np przed hotelami często miały lepszą jakość i cenę, najlepiej korzystać z takich miejsc bo możesz sobie sprawdzić i zobaczyć zapach za kilka godzin
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RoyalCraft: Mam olej kupiony w Libanie 2 lata temu za kilkanaście dolarów i pachnie oraz trzyma się zajebiście. Nawet kilka kropel wlanych do spirytusu w pojemniku do odkażania powoduje, że aplikujesz sobie na ręce perfum.

Ja polecam. Z jednej butelki starczy ci materiału na lata, a pachnie jak oryginał za ułamek jego ceny.
@RoyalCraft nie w Kairze a w Hurghadzie akurat można napotkać nagabywaczy masę. Kawe herbatę ci zaparza w środku ugoszcza no i pokaza najlepsze perfumy jakie mają,spryskaja Cie nimi itp. Ubranie będzie pachnąć przez kilka następnych pran fakt ,ale to co Ci sprzedadzą będzie tracić zapach po paru minutach. Chyba że chcesz gościa trzymać za rękę i odlewać razem z nim,ale lepiej wtedy uważać i nie przesadzić bo z natury są dosyć wybuchowi.
@RoyalCraft: nie twierdzę, że twoje będą złe. Zwyczajnie w takich miejscach szansa na gówno jest duża, a w miejscach gdzie masz czas i możliwość wrócić to zazwyczaj będzie lepiej bo sprzedawca musi uważać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kris111: Ogólnie do byłem w sklepie shahinaz perfumes palace w Gizie, ale wiadomo, to obowiązkowy punkt zachaczenia przez przewodników podczas powrotu z wycieczek bo mają z tego dodatkowy profit. Póki co olejek trzymał się 3-4 godziny, potem wskoczyłem do wody. Będę miał więcej czasu to sprawdzę jak długo się trzyma na skórze.