Wpis z mikrobloga

Zawsze TDP w mojej głowie uchodziło za bardzo profesjonalny wyścig, dziś po raz pierwszy świadomie oglądałem wiedząc coś więcej niż to że rower ma dwa kółka i o ja #!$%@? jak ja się myliłem. Za kraksę przed finiszem odpowiada Lang i to jest fakt
#tourdepologne #kolarstwo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frisorovicz: Tam były źle oznaczone barierki, jeden typ za późno je zauważył i poszło domino. Ogólnie to ostatnie 1,5 kilometra wyglądało źle, proste szerokie na 3 pasy a zjazdy i zakręty na ślimakach wąskie. Szkoda bo 99% wyścigu które było dobre zostało przyćmione przez bardzo niebezpieczną końcówkę.
  • Odpowiedz
@frisorovicz: @jalapeno1: nie wiem kto tam odpowiada za prowadzenie trasy ale na pewno nie pomógł w zadbaniu o bezpieczeństwo. Same płotki też moglyby się zacząć 50m dalej(chyba, że przepisy UCI stanowią inaczej?) i byłoby trochę lepiej, jednak wydaje mi się, że ta ryba jaką wywinął ktoś z Bory mogłaby się zdarzyć bez względu na ten płot.
  • Odpowiedz
Zawsze TDP w mojej głowie uchodziło za bardzo profesjonalny wyścig


@jalapeno1: niemal śmiertelna kraksa spowodowana przez debilizm organizatorów i złe zabezpieczenie trasy nie wystarczyły do uznania tego za amatorkę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zawsze TDP w mojej głowie uchodziło za bardzo profesjonalny wyścig


@jalapeno1: przypominam, że w 2019 roku na trasie Tour de Pologne zginął Bjorg Lambrecht, a rok później fatalny upadek miał Fabio Jakobsen. Biorąc pod uwagę, że Tour de Pologne jest jednotygodniowym wyścigiem, to "skuteczność" ma naprawdę imponującą.
  • Odpowiedz
@Dawidk01: tylko Lambrecht zginął przez najechanie na odblask w asfalcie, zjechał do rowu i miał pecha, że akurat tam był przepust i uderzył w niego, czyli prawie jakby wyrżnął w ścianę.

A Remco i most o niskich "barierkach" zaraz za zakrętem?

Odnośnie Jakobsena to szkody byłyby mniejsze jakby sprint nie był z górki i inne barierki, a tak to kraksa jak kraksa.
  • Odpowiedz