Wpis z mikrobloga

@Nort: xD Pytam, bo właśnie widzę oceny, ale nieraz się spotkałem z grami, które niby mają wysokie oceny na bgg, ale z kimkolwiek rozmawiam o danej grze to zachwytów nie ma (np. Terraformacja, Scythe, Cywilizacja)
@masakraman: xD A skad mam wiedziec czy Tobie sie spodoba ta gra? Kazdy ma wlasny gust i nie uwazam ze jestem na tyle kompetenty by stwierdzac czy osobie ktorej nie znam jakis tytul podejdzie
Z tych co wymieniles, to uwazam ze i Terraformacja i Scythe to bardzo dobre gry. Tak samo jest sporo tytulow, ktore maja na bgg niskie oceny, a dla mnie sa bardoz grywalne. Takze nie rozumiem, dlaczego pytasz
@Nort: zapytałem po prostu, czy uważasz, że dobre. Mówisz na przykład "mi się podoba", albo "moim zdaniem za długie", albo "świetne ale tylko na dwie osoby" i mam wtedy opinię od jednej osoby, która w to grała. I jak wszyscy się wypowiedzą pozytywnie to na przykład przy okazji wizyty w sklepie z planszówkami sobie kupię i wypróbuję. A Ty mi podsyłasz link do bgg, żebym zobaczył, że jest wysoko w rankingu
@Bit__: @grzeslaw: W Terraformację grałem i mi się po prostu wydała zbyt schematyczna i nudna. Cywilizacja podobnie i w życiu bym jej nie nazwał zachwycającą. Scythe z kolei uważam za dobry, ale na pewno nie uznałbym go za jakąś znakomitą grę.
Rising Sun, Chaos w Starym Świecie, Magic the Gathering, Everdell, This War of Mine - to faktycznie gry, które wywołały u mnie zachwyt. Ale Cywilizacja?