Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich grupowiczów,

Chciałbym prosić Was o pomoc w doborze auta.

Na samym wstępie wolę zaznaczyć, że z mechaniką nie mam dużo wspólnego, stąd post jak i opis mogą się wydawać mocno laickie.

1. Wymagania (must have):
-budżet 50.000zł (+/- 5000)
-zamontowane LPG lub benzyna z możliwością jego zamontowania
-przebieg +/- 150.000km
-5 drzwi
-100KM< ... <250KM
-spalanie < 10l/100km
-nieuszodzone/bezwypadkowe

2. Preferencje (opcjonalnie):
-skrzynia biegów automatyczna
-tempomat
-kamera cofania
-rocznik +2010

3. 'Bonusowe' pytanie:
*Czy uważacie, że ten okres (2 połowa 2022 roku) to dobry czas na zakup auta? Jeśli nie to macie jakieś 'przewidywania' do uspokojenia się rynku?
Mam tutaj na myśli szalejącą inflacje, lekką niepewność co do jutra itd. - moje wątpliwości spowodowane są filmem MotoDoradcy (https://www.youtube.com/watch?v=m48PGbfnfBE&ab_channel=MotoDoradca)

Aby post był jak najbardziej czytelny umieściłem u jego góry najważniejsze wiadomości, a pod spodem (dla tych bardziej wytrwałych krótki opis).

Opis:
Poszukując od kilkunastu tygodni samochodu nie jestem w stanie znaleźć 'tego egzemplarza'.

Mój budżet to ~50.000zł (+/- 5000), który chciałbym przeznaczyć na PEWNE auto, które nie będzie wymagało dużego nakładu finansowego (jego koszt utrzymania będzie 'dostępny' dla przeciętnego Kowalskiego, czyli chciałbym unikać modeli i marek premium, typu Jaguar XF).

Interesuje mnie samochód z już zainstalowaną instalacją LPG, lub taki benzyniak, który tę instalację dobrze zniesie.

Przebieg, który wpisałem w wymaganiach wynika z mojej laickiej niewiedzy - nie chciałbym kupić auta mocno wyeksploatowanego, które zaraz po zakupie będzie wymagało wymiany części silnikowych (?) lub zawieszenia.

Moc silnika, którą podałem (przedział od 100 do 250 koni mechanicznych) jest ze względu na mój poprzedni samochód - chciałbym coś mocniejszego niż silnik z 60km, jednakże nie celuje też w 'wyścigówkę'. Co za silnikiem idzie, chciałbym aby auto było 'w miarę' ekonomiczne, tzn. spalanie było poniżej 10 litrów na 100 km.

Auto chciałbym kupić (podejrzewam jak każdy) nieuszkodzone/bezwypadkowe, chyba że zna ktoś miejsce gdzie naprawa odbywa się 'według sztuki' i spod rąk tamtejszych mechaników wychodzą 'perełki' mieszczące się w w/w budżecie.

Preferencje wymienione w drugim punkcie to moje osobiste przekonanie: wolałbym kupić bogato wyposażone gorsze auto, niż 'lepsze', ale 'golasa'.

Rocznik, który wymieniłem jako ostatni podpunkt to moja obawa przed kupnem samochodu, który po kilku latach użytkowania zacznie rdzewieć - podejrzewam że znajdą się ludzie, którzy jeżdżą autami z poprzedniego tysiąclecia i są w dużo lepszym stanie, niż te po 2010 roku, jednakże wydaje mi się, że są to wyjątki.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

#motoryzacja #samochody #pomoc #zakup #pytanie #benzyna #lpg #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 5
@wilibald0704 Laguna 3 2.0 tce 170 KM. Jednak jest ich mało. No i może być ciężko w tym przebiegu. Ale no jak coś znajdziesz to zostanie kwota na serwis + pakiet startowy i nawet lpg.
@wilibald0704 mam ten same wymagania ale budżet 35k xD VW Jetta wersja amerykańska 115hp, ale oczywiście wypadkowy będzie xd ogólnie z obserwacji rynek nieźle #!$%@?ło, LPG + automat normalny rocznik i przebieg graniczy z cudem xd