Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budujzchaferem #budujzwykopem #remontujzwykopem mam dylemat i głęboka rozkmine co dalej? Otóż mam już posadzki, tynki, bramę, drzwi wejściowe, hydraulika zrobiona bez kotłowni, elektryka zrobiona, prąd w domu jest. Raczej nie wprowadzę się przed zima. Czy robić poddasze tj. wełna i płyty kg i składać kotłownie i grzać? Budynek nie ocieplony. Czy zostawić wszytko tak jak jest i wykonać wszytko dopiero po elewacji ? Czy nie będzie wilgoci i grzyba na tynkach?
  • 8
  • Odpowiedz
Nie grzej bez ocieplenia. Mój sąsiad tak zrobił i po jakimś czasie grzyb zaczął wychodzić, szczególnie w koło okien. Niby nic ale przykry widok jak w nowym domu ci ściany pleśnieją. Jak się nie wyrobisz to lepiej zostawić dom nieogrzewany na zimę i z wiosną zacząć od ocieplenia i reszty
  • Odpowiedz
W zimę nie ma wilgoci, tylko u nas zim nie ma. Ale jak będzie przewiew to nic ci w tynki nie wejdzie, spokojnie. Kiedyś ludzie kilka lat domy budowali i kilka zim w SSO stały i grzyba nie było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DorodnyTucznik: Nie ma sensu moim zdaniem grzać, póki nie masz ocieplenia. Bez grzania płyty gk ci namokną, a sam włożysz masę kasy by utrzymać temperaturę dodatnia w domu bez ocieplenia.

Zacznij od dobrego wietrzenia w tym roku, a potem weź się od razu za g-k i elewację
  • Odpowiedz