Wpis z mikrobloga

@ytong: to chyba po prostu zarzucę szerszą oponę i będę tyrał. Choć trochę mi niekiedy szkoda, aż się dziwie że te małe koła szosowe znoszą te krawężniki.
@klepacz: jeżdżę na schwalbe durano plus 28c - mają grubą wkładkę antyprzebiciową, dzięki której nawet po dobiciu do 8 barów, jeździ się z takim swoistym odczuciem miękkości. Oczywiście nie będzie to amortyzować tak, jak nawet najprostszy uginacz w crossowym, czy górskim ale jak porównuję z fabrycznym schwalbe lugano, to pamiętam, że przez dobrych kilka dni nie mogłem się przyzwyczaić do tego odczucia - coś, jakbym jechał na niedopompowanej, acz dość wygodnej
@klepacz: ja sobie zasuwam po mieście szosą 28c i jest ok. No czasem trzeba lekko zwolnić, ale nie będę do tego sobie szerokich opon kupował albo fulla, bo to wytaczanie armaty na muchę. Jak ujeby da radę robić po #kwadraty to i mały krawężnik też obleci.
@klepacz: Gdy pewnego tygodnia złapałem dwa kapcie na 28c to zmieniłem oponę na continentale speed king cx 35c i od tamtej pory 0 problemów a i większy komfort jazdy. Jeżeli się zastanawiasz nad trochę szersza opona to polecam.
@klepacz: jeżdżę szosą na 25C po Wrocławiu i da się ale jakbym miał wybierać to wolałbym gravela, żeby na spokojnie przejechać jakimś szutrem po parku albo żeby mieć wygodniej na jakichś dziwnych ścieżkach z kostki albo z krawężnikami.