Wpis z mikrobloga

@Delewarski: nie rozumiem twojego zaskoczenia. To nie jest droga tranzytowa w żaden sposób,od lat jest parcie na uspokojenie ruchu w tym miejscu. Plan przebudowy znany od łohoho czasu... Według mnie bardzo dobrze rozwiązane,bo bez tego by kierowcy rozjezdzali rowerzystów.
https://bip.piaseczno.eu/przetarg/8516/spr-85-2021-przebudowa-drogi-gminnej-ul-pulawskiej-t-kosciuszki-od-ul-chyliczkowskiej-do-ul-sienkiewicza-w-piasecznie-w-ramach-zadania-ulica-pulawska-kosciuszki-w-piasecznie-przebudowa-elementow-drogi
Felonious_Gru - @Delewarski: nie rozumiem twojego zaskoczenia. To nie jest droga tran...

źródło: comment_16590948419KD61qEsb8e8Oz8aAPkW23.jpg

Pobierz
@Delewarski: a co, wiadukt mają postawić dla rowerzystów żeby jaśnie pan kierowca mógł driftem skrzyżowanie brać?

Akurat to jest genialne rozwiązanie,bo nie dość, że spowolni rowerzystę, to ulatwi zerknięcie, czy akurat nie jedziesz w swojej puszce xD
@Felonious_Gru: Ty masz jakąś sraczkę związaną z budowaniem dróg rowerowych? Może po prostu w tym miejscu jest to najzwyczajniej nierozsądne i warto to odpuścić? Nie widziałem pikiet i przemarszu rowerzystów z takimi postulatami. Tworzysz jakiś problem razem z łysym DP w swojej głowie, który sam dzielnie rozwiązujesz XD WTF Jestem rowerzystą i kierowcą i widzę absurd tego opętania.
@Delewarski: @Felonious_Gru: Sam projekt jest... emmm... Nie powiem, że dobry, bo to nieprawda. Pomysł stworzenia sieci ścieżek rowerowych, które poprawią komfort i bezpieczeństwo na drogach jest jak najbardziej na plus. Warto wziąć pod uwagę fakt, że tą drogą poruszać się będą młodzi rowerzyści w drodze do szkoły, więc wydzielenie pasa, co poprawi połączenie do samej ul. Świętojańskiej oceniam na plus.
Wracając do skrzyżowania, o którym mówimy:
- po pierwsze tam
@luki_98: Straż miejska będzie stała i pilnowała ruchu bo jakiś łysy stwierdził, że wbije badyl w środek jezdni. Ty już zwariowałeś do reszty chyba? Jeszcze mi powiedz, że te urojenia mają być finansowanie z pieniędzy podatników? (Łącznie z roboczogodzinami straży miejskiej). To jest jakaś dystopia. Nie chce mi się nawet analizować dalej twojego komentarza. Żaden z rowerzystów w Piasecznie nie walczył i nie domagał się tych pseudo ścieżek. Co do bezpieczeństwa
@Delewarski: Ale agresywna odpowiedź, po co?
Tak, przy zmianie organizacji ruchu (choć tam nic się zmieniło tak naprawdę, po prostu namalowali linie!) warto aby jakiś czas stanęła policja lub SM, bo kierowcy jadą na pamięć. Najlepsi już jeździli Chyliczkowską na odwrót, wiele mnie nie zdziwi.

jakiś łysy stwierdził, że wbije badyl w środek jezdni

To może by pilnować linii jak się jedzie? XD

na tyle, że w twojej ocenie trzeba ustawiać
@luki_98:

To może by pilnować linii jak się jedzie? XD

Ta droga powstała za czasów Piłsudskiego i żaden badyl nie wyrósł na jej środku. Wcale nie dziwię się kierowcom, że są totalnie zdezorientowani, szczególnie jeśli ktoś jeździ tą drogą 50 lat. Druga sprawa jest taka, że linie nie zostały zamazane do końca. Skoro już robić takiego bubla to może chociaż usuną stare znaki poziomie z jezdni? Bo na chwilę obecną są
Ta droga powstała za czasów Piłsudskiego i żaden badyl nie wyrósł na jej środku. Wcale nie dziwię się kierowcom, że są totalnie zdezorientowani, szczególnie jeśli ktoś jeździ tą drogą 50 lat. Druga sprawa jest taka, że linie nie zostały zamazane do końca. Skoro już robić takiego bubla to może chociaż usuną stare znaki poziomie z jezdni? Bo na chwilę obecną są nowe i stare.


@Delewarski: Bez jaj, to, że zmieniła się
@Felonious_Gru: Udział rowerzystów w ruchu drogowym w sezonie jest marginalny i wynosi około1%. Po sezonie jest to 1 promil. W grudniu jeden rower przejeżdża przez miasto na plus minus 1000 samochodów.
Rozwiązania mają być projektowane tak żeby były intuicyjne dla kierowców samochodów. Ten bubel nie jest intuicyjny ani dla kierowcy auta ani roweru. Jest to czysta abstrakcja.