Wpis z mikrobloga

mam Asus fx505dy z dwoma kartami graficznymi: dedykowaną AMD Radeon Rx 560 Series i wbudowaną AMD Vega 8. problem jest taki że ten laptop bardzo chce działać jedynie na wbudowanej. próbowałem reinstalować sterowniki i inne gówna ale po instalacji tego całego AMD Radeon Software wykrywa mi jedynie dedykowaną kartę (która chyba nie ma wejścia HDMI xd, bo nie wykrywa mi drugiego ekranu) wywaliło mi tę wbudowana z menadżera.

W jaki sposób mogę zainstalować te cholerne sterowniki tak, żeby móc łatwo przełączać na dedykowaną i żeby ta cholerna wbudowana istniała?

#komputery #komputer #amd #radeon #asus #gry #laptopy #laptop
smokzabojcaludzi - mam Asus fx505dy z dwoma kartami graficznymi: dedykowaną AMD Radeo...

źródło: comment_1658948004aCgRMyAH9xKnMBKuNhHj59.jpg

Pobierz
  • 13
@smokzabojcaludzi: No ale zarówno Vega jak i RX 560 to GPU od AMD. Przy takiej pracy nie ma znaczenia wydajność w grach a optymalizacja i odpowiednie kodeki.
tak w ogóle to według twojego screena nie masz w ogóle sterowników do integry "podstawowa karta graficzna".
@L3gion: tak, bo po zainstalowaniu z głównej strony AMD oprogramowania wywaliło mi ją, ale już po zaintalowaniu wyświetlił się komunikat, że jest nowsza wersja tego oprogramowania która mi przywróciła wbudowaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co prawda nadal jest nieużywana mimo że w ustawieniach zasilania mam high performance i zmienione w nim wszystko z AMD na "maksymalna wydajność"
smokzabojcaludzi - @L3gion: tak, bo po zainstalowaniu z głównej strony AMD oprogramow...

źródło: comment_1658949261M5Fyz5ubQVEkDTbar8okRU.jpg

Pobierz
@smokzabojcaludzi: nie wiem dokładnie jak to jest w Twoim przypadku, ale high performance i maksymalna wydajność to zazwyczaj jest obcinanie jakości na rzecz płynności i szybkości działania, to nie wiem czy nie powinieneś ustawić "maksymalna jakość" zamiast "maksymalna wydajność"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smokzabojcaludzi: zainstaluj najlepiej sterowniki ściągnięte od producenta laptopa, często przy kilku grafikach mają dopasowane jakieś podstawy, że można przełączać pod przewodnikiem z jajkiem grafiki chce się uruchamiać daną aplikację. Ja tak miałem przy zestawie Intel+NVIDIA. Może tak samo jest z AMD.