Wpis z mikrobloga

@Shogun90: tak i nie

W zależności od wyników badań, tymczasowe efekty uboczne ma 2% - 14% (!).

Kwestia definicji : co jest efektem ubocznym oraz psychiki. Pacjenci już wiedzą, że fin może mieć uboki, stąd tak duży rozstrzał - nastawiając się na uboki, psychosomatyka wywoła je z większym prawdopodobieństwem.

Ogólnie blokowanie enzymu 5-AR i obniżanie DHT oraz innych hormonów pochodnych (tzw. neurosteroidów) NIE JEST korzystne i obojętne dla organizmu. Oczywiście ma
  • Odpowiedz
Ogólnie blokowanie enzymu 5-AR i obniżanie DHT oraz innych hormonów pochodnych (tzw. neurosteroidów) NIE JEST korzystne i obojętne dla organizmu. Oczywiście ma korzystny wpływ na włosy.


@feegloo: Dzięki za wyczerpującą odp. Jakie skutki uboczne może mieć blokowanie 5-AR i obniżenie DHT, czytałem że może mieć to wpływ neurologiczny, ale wiadomo dokładnie czego to się tyczy? I czy zbicie w granicach normy DHT nadal będzie miało wpływ na organizm? Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Shogun90: neurosteroidy działają ochronnie na układ nerwowy, biorą udział w różnych procesach - np. przy neurogenezie, są powiązane z neurotransmiterami.

W skrócie - jeśli jesteś podatny na np. depresję, to po blokerach DHT możesz odczuć takie stany, do tego brain fog, pogorszenie pamięci. Aczkolwiek niektórzy ubijają DHT o -90% dutasterydem i nic im nie jest.

Finasteryd 1mg obniża DHT o około 70% i uznaje się, że jest to graniczna wartość do
  • Odpowiedz
Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ile tego brać. IMO jest to balans między skutecznością, brakiem efektów ubocznych i wygodą stosowania. Osobiście stosowałem oral fin i choć był skuteczny, to musiałem przerzucić się na topical dutasteride i jestem zadowolony.


@feegloo: topical finasteryd z minoxem + teść domięśniowo i mam w wynikach dht powyżej skali ogólnoustrojowo a włosy rosną elegancko :) Dobrze to rozkminiłem? PS Żeby nie było. TRT leci, bo miałem #!$%@?
  • Odpowiedz
@iustus_ultimus:

Topical finasteryd działa miejscowo, ale część leku przenika z krwią do całego organizmu i obniża DHT w różnych narządach, a test DHT z krwi reprezentuje ogólnoustrojowy spadek DHT. W zależności od dawki i stężenia topical fina, DHT zbadane we krwi spada o 0% - 70%

Przykładowo topical fin obniżył Ci DHT z wartości bazowej (np. 1500 pg/ml) do 1000, a TRT podbiło do 1200.

Ilość DHT które zbadasz we krwi
  • Odpowiedz