Wpis z mikrobloga

Mirasy uważajcie, ofensywa Phishingu skierowaną w polskich obywateli. Dziś natknąłem się na stronę https://bitindexprime.com, która ma być asygnowana przez samego Elona Muska :-) i ma w magiczny sposób pomóc nam pomnożyć pieniądze - AI ma kupić kiedy rośnie, a sprzedać kiedy spada oczywiście. Po zostawieniu danych kontaktowych na stronie dzwonią do Was ludzie ze wschodnim akcentem.

Proponują:
- Instancję oprogramowania na komputerze z Windowsem
- Podanie danych karty
- Przelew Revolutem na:
Julya Tsvetkova
Vilnius Jogalios st. 9

Dzwonią z numerów:
- +48 535 175 412
- +48 85 235 42 65
- +48 573 502 638
- +48 579 171 065

Mi udało się rozegrać 3 scenariusze :-).

Ciekawostka jest taka, że linki pojawiają się na m.in. Facebooku i Youtube. Prowadzą często do strony: https://kintsugipayment.com która udaje dziennik zachodni. Wszystko postawione na WP i z darmowy i certyfikatami.

UWAŻAJCIE - nie ma darmowych obiadów.

P.S Dodaje drugi raz bo wcięło mi tagi.

#bezpieczenstwo #phishing #kryptowaluty #pieniadze #uwaga #polska #informatyka
  • 4
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@devu:

AI ma kupić kiedy rośnie, a sprzedać kiedy spada oczywiście.


Kurcze na pewno tym steruje jakiś wykopek. XD


A tak serio temat znany od 7 lat a ludzie niestety na to się łapią. Z jednej strony szkoda ludzi którym wyzeruja konto, z drugiej trzeba być naprawdę bardzo chciwym i próżnym żeby uwierzyć że ktoś za darmo da skrypt który będzie zarabiał pokaźne procenty.
@arkadi2020: Edukacja w tym zakresie jest potrzebna cały czas. W swojej pracy spotykam sporo osób, które się nacięły. Dotychczas obserwowałem i reagował niejako
oddolnie bez puszczania informacji w świat. Ale postanowiłem to zmienić. Nawet najbardziej chciwa i naiwna osoba nie zasługuje na to aby być okradzioną. Szczególnie w tym trudnym dla nas czasie.
@devu zgadzam się, tylko nic my tutaj nie zrobimy. Rządy powinny wprowadzić takie prawo, aby tego typu reklamy nie mogły się pojawiać na takich portalach jak Facebook, Google czy Instagram. Coś w stylu ustawy o zakazie promocji tytoniu. Jedynie podmioty podlegajace pod instytucje takie jak KNF miałyby taka możliwość i problem sam by się rozwiązał.