Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich
Mam pytanie do kierowców tez byłych #bolt #uber
Właśnie chce zacząć zarabiać coś w tych apkach
I mam kilka pytań do doświadczonych Mirków
Będę jeździć swoim autem rocznik 2010
Byłem już u partnera rozliczeniowego podpisałem umowe zlecenie i ze wynajmoja moje auto itd
I mówiła mi tam babka ze musze wpłacać sam
Podatek 8,5% do urzędu na mikro rachunek

Tylko nie mam pojęcia jak to wyglada czy oni mi wysyłają ile mam zapłacić tego podatku czy jak ?
Czy sam musze obliczyć z dochodu swojego ?
Jeśli chodzi o sprawy urzędowe to nie mam do tego głowy

A i jeszcze jedno byłem u tego partnera rozliczeniowego i powiedziałem tylko ze chce pracować w bolcie jako kierowca
A mogę tez zrobić tak ze ścigane apke uber driver i tam tez mogę przez to pracować ?
Bo niedawno czytałem tutaj ze ktoś tak robił ze przez dwie pracował

I pracować bede bez licencji
A i jakie dni,godziny w tygodniu polecacie pracować żeby coś konkretnego zarobić jeśli chodzi o miasto Poznań?

Dziękuje za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Tentyp061 - Witam wszystkich 
Mam pytanie do kierowców tez byłych #bolt #uber 
Właśni...

źródło: comment_1658836171qHLQZ28rZiOUtGtIKPvCmE.jpg

Pobierz
  • 9
@Tentyp061: Pierwsze słyszę żeby trzeba było wpłacić jakiś podatek zanim się zacznie jeździć, ode mnie tylko taka rada żebyś znalazł dobrego rekomendowanego partnera jak np. Natviol wydaje mi się że są w każdym mieście a w Poznaniu napewno, co do apek to nie ponieważ partner musi Ci wysłać link aktywacyjny na którym się rejestrujesz więc nie wierzyłbym twojemu koledze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tentyp061: Bez licencji jak cię złapie itd to masz 12k z portfela. Partner powinien cię informować ile masz płacić podatku, ponieważ możesz odliczyć faktury.

Jak jest możliwość to jeździj na trzech apkach.

Zmień partnera na normalnego a nie takie gó...no.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tentyp061: 8,5% to podatek od wynajmu twojego samochodu im, czemu tak? Trzeba jakoś zarobione pieniądze opodatkować i to wychodzi najtaniej.

Do tego powinno dojść 8% VAT od całości kwoty przejazdu, no chyba że masz firmę krzak gdzie nie wystawia się paragonów z e-kas.(bo ich nie ma gdy jeździsz na lewo)

Tak jak pisałem, oni powinni ci co miesiąc wysyłać zestawienie byś to mógł zapłacić. (Te 8,5%)

Jeśli partner to Natviol albo
8% Vat mi pokazuje na aplikacji ze zabiera


@Tentyp061: To, co widać na wrzuconym przez Ciebie screenie, to VAT 23% od kwoty prowizji - czyli dotyczy usługi, którą Ty "kupujesz" od Bolta. Dla Ciebie byłby to tzw. "VAT naliczony" gdybyś prowadził działalność.

Z kolei VAT 8% za przejazdy jest wliczony w cenie brutto, jaką płaci pasażer - jest częścią widocznych tam "Zarobków". Dla Ciebie byłby to tzw. "VAT należny" - taki,