Wpis z mikrobloga

w sumie ostatnio się zastanawiałem - jak to możliwe, że takie miasto jak Bydgoszcz, z 350k mieszkańców, z bezpośrednimi przyległościami i studentami pewnie z 450k nie ma aquaparku, jak są naprawdę nawet w pierdziszewach dolnych
  • Odpowiedz
@Don_Hollywood: poczytam w temacie, bo ja przyjezdny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale to tym bardziej dziwne, bo miasto "wodne" bardzo, sporo basenów się buduje (te programy osiedlowych, szkolnych, Astoria itd.), no chyba że właśnie to jest przeszkodą, bo po co aquapark, jak są baseny.
Tylko to przecież nie substytuty, bo aquapark jest bardziej dla funu, niż stricte pływania.

2010 o hui xD
https://pomorska.pl/tag/aquapark-bydgoszcz-myslecinek
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: 2010 to już któraś wersja tego aquaparku.Bo jestem trochę po trzydziestce a kojarzę że chodząc do gimnazjum już się niemogłem doczekać aż zbudują.Teraz był temat otwartych basenów koło nowej astorii taki zamiennik aquaparku.Niestety kryzys wszystkie plany zniszczy
  • Odpowiedz
@Don_Hollywood: te nowe baseny miały byc chyba pod chmurką z tego co pamietam (co też nie jest dobrym subsytutem). Internety mówią, ze najblizej aquaparkowi basenowi na Kromera na Fordonie bo ma "elementy" aquaparku :D
no nic, dziwne to bardzo, że jakieś partnerstwo publiczno-prywatne nie wypaliło przez te lata, ale pewnie będzie jak z halą. Niby jest Łuczniczka, byłem na niej cały jeden raz i to nie jest nowoczesna hala (bardzo płaskie
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: dekadę temu każde pierdziszewo dolne budowało sobie aquapark bo taka była moda samorządowa. Każdy burmistrz liczył na pieniądze z turystów którzy będą jechali do jego pierdziszewskiego aquaparku. Oczywiście nadzieje były płonne a koszty utrzymania tego wysokie bez szans na to, że aquapark zarobi na siebie. „Pożytek” z tego taki, że sporo burmistrzów zapewniło tak sobie kolejne kadencje bo lud lubi takie rzeczy a na koszty nie patrzy.

Bruski postawił na
  • Odpowiedz
Bruski postawił na inny model - zamiast 100 mln na aquapark lepiej zrobić 10 basenów ma osiedlach. I teraz faktycznie mamy dużo osiedlowych basenów.


@taaajasne: i nie ma atrakcji turystycznej, które są nawet w miastach powiatowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@taaajasne: o to to, pierdziszewa oddalone od siebie o 20-30km w biednych regionach budowały akłaparki i potem płacz bo trzeba do tego miliony rocznie dokładać a skąd biedna gmina czy miasteczko powiatowe ma na to wziąć, a jeszcze kredyt trzeba spłacać na to. Imho lepiej więcej zwykłych pływalni niż jeden wieli moloch gdzie ani się zrelaksować bo hałas, pełno gunwiaków itp. ani też popływać, bo nawet jak basen jest to i
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: hala Łuczniczka ma 20 lat. Nowoczesna była może dekadę temu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@taaajasne: tak, wiem. Jest i zostanie, bo nikt nie poniesie wydatku na nową, więc Bydgoszcz jest skazana na pozostanie z tą niefunkcjonalną halą (przypomniało mi się, ze poza trybunami, "wrażenie" zrobiła na mnie też odległość trybun od tego co dzieje się na płycie, no ale takie były czasy)
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Nie rozśmieszaj mnie że aquaparki to jakieś wielkie atrakcje turystyczne XD


@krzesimir: w przypadku Bydgoszczy, która atrakcji turystyczny i turystów prawie nie ma, to każdy plus się liczy, żeby ktoś został dzień dłużej. Tym bardziej, że z tego co czytam o planach z 2010 roku to miał być największy w Polsce aquapark.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: przed covidem Bydgoszcz odwiedzało pół miliona turystów rocznie. To nie jest turystyczne miasto ale bez przesady z tym, że prawie nie ma turystów. W zeszłym tygodniu przez 15 minut minąłem trzy wycieczki z przewodnikami. Pod tym względem jest ogromny postęp w ostatniej dekadzie.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: W Bydgoszczy turystów to kiedyś nie było.Lata ~2003-2009 na wyspie mlynskiej to było jedynie łatwo o #!$%@? albo dyskusje z żulami(wcześniej też ale w tych latach bywałem tam często)Jak szedł facet z plecakiem i aparatem to jakby dawniej na wsi murzyna zobaczyć.Teraz jak w weekend jade rowerem po centrum to własnym oczom nie wierzę jak widzę ze trzy zorganizowane wycieczki naraz.Dostanie się na tramwaj wodny czy do muzeum brudu bez
  • Odpowiedz
@Jane_k: To cos bardziej jak basen w fordonie, a nie aquapark. Tzn nie ujmując Solcowi, bo jak na taka małą miejscowosc miejscówka 5/5
Edit. Ogladalem filmiki, wyglada nawet nawet. Wybiore się napewno któryś weekend bo szczerze nawet o nim nie wiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tak, wiem. Jest i zostanie, bo nikt nie poniesie wydatku na nową, więc Bydgoszcz jest skazana na pozostanie z tą niefunkcjonalną halą (przypomniało mi się, ze poza trybunami, "wrażenie" zrobiła na mnie też odległość trybun od tego co dzieje się na płycie, no ale takie były czasy)


@FrasierCrane: ta hala nie odstaje od innych tej wielkości pod względem komfortu oglądania meczów (chociaż szczególnie pod dachem jest za gorąco). Jakbym miał dla
  • Odpowiedz