Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyjechała z Ukrainy kolezanka mojej dziewczyny z córeczką w wieku 7 lat. Odebraliśmy z dworca zabralismy do domu na obiad i takie tam. Ale najwiekszy szok przezylem jak poszlismy na spacer i dziewczynka jak tylko uslyszala i zobaczyla samolot pokazywala palcem w niebo, tulila sie do matki i pytała sie ,, mamo to nasz,, ? Dopiero przy drugiej takiej akcji skumałem ze chodzilo o to czy nie bedzie w tej chwili uciekac do schronu bo moga bombardować .... Dopiero teraz do mnie dotarlo jak malo wiem o wojnie i jaką krzywde wyrzadzili ruscy Ukrainie. Nienawidzę ich jeszcze bardzie i zycze im jak najwiecej gruzu 200 !!!
#ukraina
  • 44
@Atlantyda2022: NIkt kto sam wojny nie przezyl nie moze twierdzic ze ja zna.

Mozna aproksymowac i logicznie podchodzic do tematu. Ale dopiero ktos kto mial w tym swoj udzial nam uswiadamia co to wlasiwie jest. A jesli to jest dziecko to masz juz pewnosc. Dziecko to dziecko - reaguje bez oporow czy wyuczonych schematow. Tym bardziej masz obraz jak wojna wyglada. Dorosly by reagowal bardziej racjonalnie.

Ale fakt faktem - ruscy
poszlismy na spacer i dziewczynka jak tylko uslyszala i zobaczyla samolot pokazywala palcem w niebo, tulila sie do matki i pytała sie ,, mamo to nasz,, ?


@Atlantyda2022: Podobnie Ukriancy reagowali na syreny straży pożarnej (te przy remizach) bo twierdzili, że u nich zwyczaj ich właczania w przypadku pożaru nie jest rozpowszechniony i syreny im sie kojarzyły własnie z nalotami.
@Atlantyda2022: Jakiś miesiac temu grałem sobie w Red Dead Online i spotkałem przyjaznych Ukraińców którzy wzięli mnie do bandy i sobie razem jeździliśmy. Na sam koniec poszliśmy do baru pograć w pokera i przy którejś rozgrywce w świecie gry rozpętała się burza. Jak piorun strzelił w grze, to wszyscy Ukraińcy zamilkli a potem gadali rozdygotanym głosem, bo gra ma na tyle realistyczne udźwiękowienie, że oni na serio nie wiedzieli, czy wybuch