Wpis z mikrobloga

@kolotego >

-> cytowany tekst matryca, to nie jest 10% czy 20% improvement względem mini 2, mini 3 pro bliżej do Air 2s, niektórzy twierdzą że nie ma już sensu kupować Air 2s bo mini 3 robi to prawie tak samo dobrze a jest lżejszy

cytowany tekst matryca nie jest 2x lepsza nawet z 1.7 ledwo daje rade po zmroku coś złapać, ledwo ledwo naprawdę tu jest jeszcze dużo do zrobienia


Mini3
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kolotego: @JareckiDG: jeszcze dodam bo zapomniałem o tym wątku że video 10bit i 8bit na 8bitowym monitorze będzie wyglądać tak samo. Tutaj nie ma różnicy, różnica pojawia się podczas edycji.

10bitowe wideo możesz o wiele mocniej przetworzyć zanim zaczną pojawiać się widoczne artefakty. 8bit to po prostu o wiele mniej informacji z którymi możesz pracować w czasie edycji co przekłada się na znacznie ograniczone możliwości color correction i color gradingu.
Wygrywzwyboru - @kolotego: @JareckiDG: jeszcze dodam bo zapomniałem o tym wątku że vi...
  • Odpowiedz
@JareckiDG: a nie wiem jakie sensory ma dji 3 w sumie, ale wiem ze dji 2 nie ma zadnych i jestem zdany na siebie, a znam ludzi co tak wierzą sensorom ze klikaja powrot do domu dron sam wraca a oni pakuja rzeczy i zajmuja sie innymi rzeczami dla mnie szalenstwo
  • Odpowiedz
@kolotego wystarczy rth ustawić na 85m i wyjelolo, ja tak robiłem z mini2, on sobie wracał np 2 minuty a ja już się pakowałem w aucie.

A co do sensorów, nie ma drona aktualnie żeby sensory działały w nocy. Nawet VPS potrzebuje światła w nocy żeby dron nie zarył o glebę przy lądowaniu, np. air2s ma Leda na spodzie do podświetlania miejsca do lądowania w nocy.
  • Odpowiedz
@kolotego kolego blok 10 piętrowy to jest około 45m.... Więc jak na 85m masz mieć drzewo?.
Wzbij się na różne wysokości przy danych obiektach, śledź wysokość to będziesz wiedział ile potrzebujesz aby być nad nimi. Dron jak jest poniżej wysokości rth to najpierw się wznosi i potem leci po linii prostej, jeżeli jest powyżej wysokości rth to wraca na tej wysokości na której jest.
  • Odpowiedz
@kolotego z mojego doświadczenia mini2 czy mini3 pro mają rozjazd do 5 metrów podczas lądowania. Jak jesteś w miarę otwartym miejscu bez przeszkód to nic się nie stanie. Zresztą drona słychać jak podlatuje na pozycję i zaczyna lądować... więc wtedy już się kontroluje procedurę lądowania chyba to jest podstawa nie sądzisz?
  • Odpowiedz
@JareckiDG: jesteś dronem gdzieś daleko i dron zaczyna się wznosić, nie widzisz go nie wiesz co się dzieje, ok jeśli rozjazd max 5 m to spoko ale skąd wiesz czy nie zdarzy się wiekszy albo coś zakłóci? ponizej jakiejs odleglosci dron ma chyba inna sciezke powrotu (jeśli jest nisko to nie wchdozi wysoko)
  • Odpowiedz
@kolotego ryzyk fizyk jak to się mówi... Ja dronom dji ufam może zbyt mocno, ale jeszcze mnie nigdy nie zawiodły, grunt to skalibrowany kompas i IMU wtedy nie ma opcji żeby się mu coś popierniczylo.

Tak jest to chyba do 30m wysokości, wtedy się nie wznosi.
  • Odpowiedz