Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czołem Mirki i Mirabelki, jako że pracuję w sektorze medycznym i na Umowe Zlecenie, dostałam ostatnio polecenie, żeby się ubezpieczyć i wykupić OC od błędów medycznych. Mam przez to dwa takie pytania: 1. Ktoś słyszał o tym aby osoby pracujące na UZ musiały wykupić sobie takowe OC?
2. Czy są takie ubezpieczenia 2 w 1, że od razu w ubezpieczeniu na życie masz i to OC?
Od razu mówię, jestem kompletnie zielona jeśli chodzi o ubezpieczenia.
#praca #ubezpieczenia #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
dostałam ostatnio polecenie, żeby się ubezpieczyć i wykupić OC od błędów medycznych.


@yadzka95: co to znaczy "dostałam polecenie żeby się ubezpieczyć?"

Albo dostałaś od kogoś poradę, że lepiej byłoby gdybyś się ubezpieczyła (i tera szukasz), albo też ubezpiecza Cię pracodawca i ponosi tego koszty.

Nie bardzo widzę jak to możliwe aby pracodawca zmuszał Cię do wykupienia polisy ze swoich pieniędzy aby chronić de facto swoją dupę przed ewentualnymi kosztami zasądzonymi przez
  • Odpowiedz
@yadzka95: Dobrowolne OC medyczne to śmieszne pieniądze, na 100.000zł w PZU ok 90zł (w zależności od danego zawodu mogą być różnice) rocznie.

Co rozumiesz pod pojęciem ubezpieczenie na życie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayanek: w sensie takie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, choroby itp. Ogólnie to doradca kredytowy swego czasu kazał mi sobie takowe wykupić, żeby do kredytu hipotecznego mieć, ale temat upadł z kredytem, ale mimo wszystko wypadało by coś mieć w razie czego
  • Odpowiedz
nie to nie była porada tylko dostałam od szefostwa takie polecenie ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@yadzka95: jako nauczyciel jestem przyzwyczajony do kupowania wszystkiego z własnych pieniędzy, ale akurat ubezpieczenie odpowiedzialności za wypadki z uczniami jest u nas co prawda płatne "ze swoich", ale dobrowolne (chociaż, co ciekawe, wszystko idzie jednak przez machinę służbową - normalnie jest to co miesiąc potrącane z wypłaty).
  • Odpowiedz
w sensie takie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, choroby itp.


@yadzka95: No dobrze, ale w takim przypadku wypadku/choroby mają Tobie wypłacić odszkodowanie (jak w umowach grupowych w zakładach pracy) czy chcesz żeby móc iść do lekarza etc. (doradca na pewno mówił o tym pierwszym)
  • Odpowiedz
@yadzka95 możesz sobie kupić OC od błędów na jednej polisie oraz ubezpieczenie Skierowane do osób wykonujących zawody medyczne na
wypadek zarażenia się wirusem HIV lub WZW. Obejmuje
refundację kosztów badań na obecność wirusa oraz kuracji
antyretrowirusowej, a także jednorazowe świadczenie
w przypadku zarażenia się wirusem HIV lub WZW
  • Odpowiedz