Wpis z mikrobloga

#wlochy #podroze #podrozujzwykopem
Siemka mirki i mirabelki, planujemy wycieczkę we dwójkę do Włoch. Raczej północ. Chciałbym zwiedzić okolice jezior Como i Garda oraz jakąś nadmorską miejscowość. Zastanawiam się nad wyruszeniem w ciemno. Jak wygląda sprawa w tym kraju ? W Chorwacji z łatwością można znaleźć pokój z łazienką. Czy tam jest podobnie czy lepiej coś poszukać przed wyjazdem?
A co do miejscówki przy morzu to jakie miejsca proponowalibyście do wyboru?
  • 17
@re_plenish: XD
Jak Cie takie rzeczy stresuja to z biurem jezdzij.

@gorocky: Bez najmniejszego problemu znajdziesz miejscowke. Bylem kilka razy na moto w roznym sezonie. Noclegow od wuja i troche. Ceny przystepne. Nawet na bookingu z metra.

Latwiej jak w Chorwacji imho. Nawet czesto taniej.

Co do miejscowki to bez stresu. Nic konkretnego Ci nie polece, ale spokojnie znajdziesz gdziekolwiek bys sie nie zatrzymal
@re_plenish: za pierwszym razem w Chorwacji też byl stres ze znalezieniem na necie dziesiątki telefonów i nic, coś znalazłem daleko do morza ale z braku laku pojechaliśmy. Przyjechaliśmy w nocy zapłacone. Chyba 55euro za dzień w fajnym standardzie ale to była Brela i było około 2 km do morza a jest tam bardzo górzyście podejrzewam, że pokój był jakieś 400m n.p.m
Na miejscu okazało się, że są pokoje 300m od morza
@gorocky: Podróżowałem tak w tym roku po Włoszech i poza Rzymem nie było problemów z bookowaniem noclegów z 2 dniowym wyprzedzeniem. Mowa oczywiście o airbnb i bookingu, a z tego co widzę chyba w Chorwacji szukałeś w inny sposób.
@gorocky: zeszły tydzień byłem w rejonie Trydentu i przespałem trochę rezerwacje, musiałem tkombinować co do znalezienia noclegu. Weź pod uwagę, że Włochy zaczynają świrować z covidowymi obostrzeniami. Zastanów się czy na pewno to dobry wybór, maska przy 30/40+ jest w cholerę męcząca, a fikołek wprowadzili od poprzedniej soboty. Patrząc na to co było w zeszłym to co tydzień coś nowego dochodziło.
@gorocky: wielokrotnie sobie tak jezdzilem, tylko samochod i szukanie spania ad hoc we Wloszech. Bez problemu ale musisz sie liczyc z troche wiekszymi kosztami.
@gorocky: byłam dobre kilka lat temu w Bibione, prowincja Wenecja, całkiem fajna miejscówka. Podobno nadal się nic nie zmieniło i jest ok. Duży wybór apartamentów w rozsądnych cenach. Braliśmy z oferty biura Euro Pol Tour, jechaliśmy autem, ale jest opcja na autokar i samolot chyba też. Oczywiście można też szukać na własną rękę, może być taniej.
@cala_w_trawie: info z zeszłego tygodnia, maski ffp2 w transporcie, plus w hotelach (jak trafisz na covidiańskie hotele to się czepiają ) ale jak pamiętam z zeszłego roku to obostrzenia wchodziły z tygodnia na tydzień, więc teraz już może być coś innego w domyśle gorszego.