Wpis z mikrobloga

Mam włosy raczej proste lub minimalnie falowane na końcach gdy mam je dłuższe. Fryzura na Elikę z Prince of Persia 2008 mi się trochę znudziła, a ostatnio pomyślałem by mieć je po prostu falowane. Wiadomo, że mógłbym codziennie używać lokówki, ale to niepraktyczne podejście i mocno by to obciążało włosy w długim okresie.

Dowiedziałem się, że można mieć nawet kręcone włosy dzięki zabiegom chemicznym takim jak ondulacja. Z tym, że jest wiele rodzajów ondulacji (alkaliczna, ziołowa itp.).

Czy dobrze myślę, że gdy chcę mieć jedynie falowane włosy to powinienem wybrać ondulację ziołową, która jest ,,trwałą" najlżejszą i najmniej obciążającą by uzyskać oczekiwany efekt? Czy jeżeli salon fryzjerski oferuje w swojej ofercie ondulację to ma na myśli jedynie tą najbardziej trwałą alkaliczną czy również powinien mieć inne? Czy to zależy już od salonu?

Chodzi mi o tego typu skręt jak na zdjęciu czyli lekko falowane.

#wlosy #wlosing #fryzjer #rozowepaski #pytanie #modameska
Glimpse0fTheFuture - Mam włosy raczej proste lub minimalnie falowane na końcach gdy m...

źródło: comment_1658500480MQlKrKloOoz1YCV3xP4nIY.jpg

Pobierz
  • 12
@cytmirka:

Czyli myję sobie normalnie włosy ziołową Schaumą (xD), spłukuję je dokładnie letnią wodą. Następnie gdy włosy są mokre to nakładam na nie Stars From The Stars Nebula Waves z Rossmanna, ugniatam je w określone strony mokrymi dłońmi, wchłaniam ręcznikiem z mikrofibry zgromadzoną we włosach wodę i na końcu suszę je dyfuzorem aż będą suche?
@Glimpse0fTheFuture: No jak nie masz innego szamponu to nie masz zbytnio wyboru, ale Schaumy ogólnie nie polecam xD
A reszta w sumie się zgadza. Jak spłuczesz szampon to tylko lekko nadmiar wody wyciśnij i wtedy nałóż aktywator.
Suszysz dyfuzorem bez gorącego nawiewu (ale zimny tez nie musi być- jesli Cię ciepły nawiew nie parzy w skórę głowy to moze być) :D
@Glimpse0fTheFuture: Ja używam szamponów z OnlyBio i moje włosy fajnie z nimi reagują :D Ale markę Stars from the stars albo Anwen tez polecam ʕʔ
Aktywator nakłada się na długość, ale jak przy nakładaniu będzie Ci się też ze skórą głowy stykał to się nic nie stanie xD Aktywator, o którym piszesz nie jest do spłukiwania. Wgniatasz go we włosy dłońmi, potem wgniatasz ręcznikiem i albo 5-10