Wpis z mikrobloga

@Json_: no właśnie ja mam opakowanie braunów do oddania, tbh najbardziej irytuje mnie to, że tłok w nich dosyć ciężko chodzi, normalnie używam strzykawek firmy zarys i tam jest wszystko git, są jakby 'luźniejsze' i łatwiej się operuje, gumowych nie używałem, ale wiem, że @czasem_ruda używa xd (fajny łańcuszek robimy)
@michal161091: na pewno z mniejszą podziałką są dokładniejsze, w sumie to typowy przypadek błędu pomiarowego, ale jeżeli odlewa się najczęściej na 5/10/20 ml to bym z tym nie przesadzał, że jest potrzebna co 0.1-0.2ml. Praktycznie zawsze robi się pęcherzyk powietrza (szczególnie na nowych strzykawkach), ja po prostu dorzucam wtedy 1-2 psiki atomizera ponad oczekiwaną pojemność.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Json_: gumowy tłoczek to złoto. :) Zero "skakania", ładny, płynny ruch.

Natomiast zdarzyło mi się już, że odlanie strzykawka 20ml dokładnie 10ml i wlanie płynu do strzykawki 10ml pokazało... Jakieś 9.3ml ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Json_: trzeba sprawdzić gumowe, co poradzić ¯\_(ツ)_/¯ w sumie będzie porównanie do plastikowych zarysów
@czasem_ruda: a uwzględniałaś ten pęcherzyk powietrza, który wspominałem wyżej? w sumie to jest całkiem ciekawa sprawa, z tym, że właściwie strzykawki są w jakiś sposób sprzętem medycznym, a 0.7 ml to wcale nie jest mało xd
@czasem_ruda: ja ostatnio jeszcze zauważyłem, że szkła emcor wcale święte nie są - 10ml zamawiane jednym batchem, a przy około 10 buteleczkach każda wyglądała jakby miała inną ilość płynu XD