Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś jasno napisać czy w delegacji nadgodziny w podróży są płatne czy nie w końcu? Ewentualnie czy ja mogę odebrać godziny nadprogramowe? Powiedzmy pracuje standardowo w biurze 7-15. Mam wyjazd do klienta na 3godzinne spotkanie. Z racji odległości wracam o 18 gdzie wyjechałem o 7 rano. To wtedy co? Nie mogę odebrać tych nadgodzin? #praca #prawopracy
polemarchos - Może mi ktoś jasno napisać czy w delegacji nadgodziny w podróży są płat...

źródło: comment_16584777256rQ9NtP0PrJFzAAO04GSJo.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@polemarchos: Każda sytuacja jest indywidualna i najbezpieczniej byłoby po prostu napisać/zadzwonić do PIP.
Ogólnie: Jeśli czas od 15 do 18 poświęcasz na powrót do domu, to już nie jest to traktowane jako praca. Natomiast jeśli w tym czasie "wykonujesz pracę" np. rozmowy służbowe, powrót i kontynuacja pracy, to powinno to spełniać przesłanki określone w Art. 128. § KP "[...]pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy".
  • Odpowiedz
@polemarchos: z tego co wiem - to NIE są płatne, w rozumieniu przepisów (są wtedy traktowane jak "dojazd do pracy"). Niemniej - jeśli się człowiek odpowiednio dogada z pracodawcą... niemniej, nie jestem księgowym.
  • Odpowiedz