Wpis z mikrobloga

@SadWimp: Za dino podziwiam, ale nie za kierunek, tylko za odwagę. Jeśli masz 5 futów na tej serii, to masz ponad 1% wszystkich otwartych pozycji.
Stałeś się nawet grubasem.
Przyrównując to proporcjami do rynku FW20, to tak jak miałbyś 450 kontraktów.
@DJ007: a to prawda, nigdy w ten sposób tego nie rozważałem. Posiedzę na DINO trochę dłużej. Uważam, że wycena napompowana i pewnie zleci w dłuższym terminie.
Posiedzę na DINO trochę dłużej. Uważam, że wycena napompowana i pewnie zleci w dłuższym terminie.


@SadWimp: Tam spready potrafią wyjątkowo drogo kosztować przy wychodzeniu, więc nastaw się na nieprzewidziane poślizgi gdybyś musiał wychodzić "z palca". Oczywiście życzę żeby zwaliło się do 100 zł.
@DJ007: Obserwuję tą spółkę od dłuzszego czasu, wygląda mi to na jakąś dziwną spekulacje typu CDP swojego czasu. Mam zapas kapitału na długo, więc trochę zostanę. Dlaczego wszedłem? Po prostu wycena wydaje mi się oderwana od rzeczywistości. W inny sposób nie mogę tego shortować. Mogłem tylko przegiąć z ilością kontraktów - tutaj się przyznaję :)
@daniobudyn: a powiedz mi z ciekawości, uważasz, że spółka nabita do takiej wyceny może jeszzcze mocno urosnąć? To nie jest post, żeby krytykować, bardziej, żeby podyskutować. Dla mnie to ta firma przy takim długu i otoczeniu nie jest w stanie utrzymać tempa ekspansji (rosnące ceny wszystkiego + siły roboczej). Na plus jest inflacja i rosnące ceny, ale popyt jest na pewno mniejszy i ludzie kupują tańsze zamienniki, bo wszystko staje się
@SadWimp osobiscie tez uwazam ze wycena jest napompowana do granic absurdu i ekspansja oraz tempo rozwoju jej nie uzasadniaja. Od jakiegos czasu jednak kurs zachowuje sie nieracjonalnie. Gdy caly rynek lecial w przepasc dino obronilo 300. Osobiscie bym sie wstrzymal i poczekal na te 350 i tam wchodzil