Wpis z mikrobloga

#!$%@? ale wstyd, nie moge sobie zrobic wkłucia (testo z jelfy) bo sie panicznie boje igieł XD W sensie jak ktos robi to ok, ale nie moge patrzec. Trzeci dzien probuje, ni chu chu...

Nie ma kto mi zrobic, bo jeszcze kilka tygodni poza domem. Nie wiem co mnie blokuje bardziej, sama igla czy fakt ze moge zle trafic i np nie zaciagnie mi bąbelków (a to chyba mus?)

Żenada, ale kurde nie potrafie. Magicznego sposobu nie ma, ale moze komus z podobna blokada udalo sie przełamac?

#mirkokoksy
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZACIENTY_CAPSLOCK: wbijaj igłę po woli i poczujesz jak wpada w mięsień. Jak Ci nie zaciągnie bąbelków to nic, ważne żeby krwi nie zaciągało. Wtedy wyciągasz, nowa igła i Walisz obok. Ja sobie sam wolałem robić, ale pierwszy raz też miałem krzywa jazdę :)
  • Odpowiedz
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Wbijaj w ventroglute to wcale nie będzie bolec i nie poczujesz igły. Nie analizuj tez zbytnio tego czy jest opór czy nie ma.

Igła 06x30 wystarczy, a jest relatywnie krótka. Ewentualnie wal w bark jak szczepionkę COVID.
  • Odpowiedz
@Kelemele: ok dzieki, uspokoiles mnie troche. A pytanie, bo od 3-4 dni mam jedna "nabita" strzykawke (ma igle, ale jest zamknieta osłonką) - do utylizacji, czy nie ma ryzyka zanieczyszczenia? bo szkoda mi marnowac

@AVOIDME: celuje w ten miesien wlasnie, igle mam taka jak opisales. Troche mnie obaj osmieliliscie, bo mialem obawy czy nie pomyle czegos lub nie wykonam kroku prawidlowo i bedzie gangrena czy ból

jeszcze pytanie
  • Odpowiedz
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Tak, ciężar oprzyj na nodze w która NIE wbijasz. Oprzyj się o szafkę jedna ręka, druga powoli wbijasz, powoli wprowadzasz olej i powoli wyjmujesz. Całość powinna zamknąć się w minutkę.

Co do dezynfekcji nie musisz zmieniać igły, ale popryskaj czymś do dezynfekcji. Octenisept, albo wódka.
  • Odpowiedz
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Nie ma sprawy. Rotuj strony co strzał. Jak pojawi się bol to niekoniecznie powodem był zły strzał, ale często to wina uczulenia na konkretny olej, jak nie wystąpi po pierwszym strzale to git.
  • Odpowiedz