Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam hamulce Avid Elixir 5 z okolic 2014-2015, przebieg śmiesznie niski, ale przez ten czas nie było nic przy nich robione. Klamki twarde, wycieków nie zauważyłem, zaciski trzymają tarcze (kołem da się na siłę ruszyć). Z tego co się dowiadywałem, puchnące uszczelki to w tym modelu norma. Jest sens to regenerować (na szybko jak sprawdziłem to zestaw naprawczy klamki około 100zł + 50zł za zacisk, do tego robocizna, płyn i kij wie co jeszcze) czy lepiej kupić jakieś nowe Deore, a te Elixiry spróbować odsprzedać za grosze?
#rower
  • 7
@rzadzu_: strasznie niewdzięczne #!$%@?. władujesz 3 paki a nie ma gwarancji ze to będzie sprawnie działać. Jak to seria taperbore to bedziesz jeszcze miec zabawę z samoczynnym zapowietrzaniem albo regulacją zacisku przez pół dnia bo przerwa miedzy klockiem a tarczą liczona jest w mikronach. #!$%@?ć stare avidy dożywotnio.
czy lepiej kupić jakieś nowe Deore, a te Elixiry spróbować odsprzedać za grosze?


@rzadzu_: kupić deore. w mtb shimano nie ma sobie równych, prosto odpowietrzyć, tani olej, klocki spoko, kompletnie nic się z nimi nie dzieje.
Te bym spróbował dla zabawy naprawić, albo sam albo w serwisie - i sprzedał (sprawne sprzedasz szybciej, niekoniecznie odzyskasz kasę).
@jagodowy_krol: nie ma sobie równych… chyba w działaniu zero-jedynkowym. Shimano są #!$%@?. Jedyne co można zrobić, to kupić klamki xtr bez serwa i połączyć z jakimiś zaciskami. Wtedy to zupełnie inny hamulec, fajna modulacja. A te wszystkie z servo to ić pan fchui
@rzadzu_: za 600 zł to w sumie nie wiem… ostatnio na olx za 750 były xtry właśnie bez servo. Szukaj jakichś slx czy xt, przyzwyczaj się do braku modulacji. Niestety, ale ceny tak poszły do góry, że za samą klamkę xtr wołają ponad 400