Wpis z mikrobloga

Dobra miraski jest gruba sprawa i nie za bardzo wiem jak się zachować.
Kupiłem nową cupre formentora w opolskim Lellku, w którym po 5 dniach padła cała skrzynia biegów, czas oczekiwania na części i naprawę może sięgnąć kilku miesięcy. Serwisant powiedział, że oczywiście będzie to pokryte z gwarancji, natomiast czas oczekiwania jest nie do przyjęcia. Nie do przyjęcia jest też fakt, że opolski lellek sprzedał mi zepsuty samochód.

Czy ja mogę odstąpić od umowy kupna? (nie wiem czy to ma znaczenie, ale od zakupu minęło 9 dni).
Co poradzilibyście mi zrobić w takiej sytuacji?

#motoryzacja #prawo #oszukujo
  • 8
  • Odpowiedz
@Elegancko: żądaj od serwisu (lub nawet leasingu jak masz wynajem) auta zastępczego na czas dostawy czesci. Nie masz co powoływać sie na rękojmie i zwrot auta bo nawet jak dostaniesz hajs lub wycofasz sie z leasingu to nie bedziesz miał auta, a wiesz jak długo sie czeka na nowe. Chyba ze wycofasz sie i złapiesz jakas cesje albo jakies dzikie sztuki dostepne od reki.

Podejrzewam jednak ze cupre kupiles bo ci
  • Odpowiedz
Temat przegadany z prawnikiem, sprzedawcą i serwisem aso, na który trafiła cupra. Temat w skrócie wygląda tak, że serwis wymieni wadliwą skrzynię biegów na gwarancji, a mi lellek zapewni auto zastępcze na cały okres naprawy.
Niby nie jest źle, ale niesmak pozostał.
  • Odpowiedz