Wpis z mikrobloga

No hej, jakby ktoś świeży w temacie chciał kupić nowe wkładki do zamków drzwiowych, to stanowczo odradzam wybór często prawie 2x droższych, wkładek z kartą kodową. Sam kupiłem taki wynalazek ostatnio z myślą, że hehe skoro o takich produktach piszą że Dorabianie kluczy odbywa się wyłącznie w autoryzowanych serwisach kluczowych firmy X lub za pośrednictwem firm handlowych - w firmie X Polska i na podstawie karty bezpieczeństwa to nawet jakbym komuś dał klucze to sobie nie dorobi bez karty hehe. Dorobi, bez najmniejszego problemu w 5 minut.

Zgłosiłem te zamki na reklamacje w Leroy Merlin i faktycznie mi ją uznali. Napisałem, że kupiłem ten produkt ze względu na to, że zarówno sprzedawca jak i producent głosił, że dorabianie odbywa się wyłącznie w kartą kodową, stad wyższy poziom bezpieczeństwa. Tak jednak nie jest. Człowiek to się musi znać na wszystkim i wszystko sprawdzać sam bo mnóstwo produktów dookoła to ściema ehh.

#zamki #dom #budownictwo #leroymerlin
DosKapp4 - No hej, jakby ktoś świeży w temacie chciał kupić nowe wkładki do zamków dr...

źródło: comment_1658395994lmgrH5nswThC4vnHOOAHOo.jpg

Pobierz
  • 6
@DosKapp4: ale to do kogo masz pretensje? Przecież tak jak wyżej mirek napisał to nie jest magiczne zabezpieczenie, tylko ślusarz bez tego powinien cie #!$%@?ć z lokalu, a nie dorobić.
Do niego miej pretensje
@pietryna123: @hpiotrekh: Pisałem, że produkt, który jest 2 razy drożdży niż jego odpowiednik bez karty, nie żadnej dodatkowej wartości poza bezużytecznym kawałkiem plastiku. Stąd, jeśli ktoś jeszcze nie czytał na ten temat, wrzucam ten wpis jako ostrzeżenie, że nie warto go kupować.

Gdyby producent napisał, że karta fizycznie nie jest potrzebna do dorobienia klucza, a jedynie ktoś uczciwy w autoryzowanym serwisie może chcieć ją zobaczyć, to sytuacja byłaby o wiele
@DosKapp4: no wiadomo, ze wszystkiego się wiedzieć nie da.

BTW opis ze strony jkaiegos sklepu. polecam pogrubione xDDD

Wkładki bębenkowe ABUS z kartą bezpieczeństwa to inwestycja w bezpieczeństwo Karta bezpieczeństwa do wkładki bębenkowej gwarantuje, że kopie danego klucza może wykonać wyłącznie upoważniona do tego osoba. Ta karta jest uprawnieniem do wyfrezowania identycznego klucza i należy ją okazać w specjalistycznym sklepie.

Nasza wskazówka: Klucze należy przekazywać tylko osobom, którym można bezwarunkowo zaufać.
@DosKapp4: zalezy od producenta. Kilka lat temu, kiedy w czasie studiów dorabiałem sobie (hehe) w punkcie z kluczami tylko jeden producent NAPRAWDĘ wymagał egzekwowania tej karty - Wilka. Co więcej, oprócz numeru karty trzeba było spisywać też numer seryjny surowego klucza, a ewentualne błędnie dorobiony musiał być oddawany do producenta (chociaż obecnie zastanawiam się - w jaki sposób jest egzekwowany ostatni punkt). Mam w domu również takie wkładki obecnie - polecam,