Wpis z mikrobloga

@magnevox Ukraińcy, których osobiście znam, niedawno wracali do domu pod Lwów, twierdzili, że podróż odbyła się bez szczególnych niespodzianek. Na pewno musisz się zaopatrzyć w paliwo w Polsce, bo tam jest tragedia pod tym względem.
@magnevox: roaming EU póki co jeszcze nie działa (za jakiś czas jest szansa że UA dołączy bo jest wola obydwu stron- ukraińskie karty sim mają sporą taryfę ulgową w EU). Kup sobie jakiegoś prepaida z danymi i się nie przejmuj, bo rachunek za roaming może być spory.
@magnevox mieszkam na stałe w DE i co mnie bardzo zdziwiło T-Mobile dało mi 100Gb na transfer.
Wcześniej jak latałem na Kiev to miałem karte kievstar kupiona na UA i latało bez żadnego problemu, i co więcej?! kosztowało to grosze. No z prędkością...no nie było 5g, ale bez problemu YT czy inne social Media lataly.
Oraz czy w miare mozna płacić karta w sklepach


@magnevox: ogolnie przed wojna w kazdym wiekszym markecie, w mniejszych to juz roznie. Ale mozesz spokojnie wymieniac pln na hrywny, akceptuja nawet w charkowie w kantorach, ktorych jest sporo.
@magnevox: byłem w niedzielę, jadę kolejny raz w poniedziałek.
Nie ma tragedii z czymkolwiek. Nie ma praktycznie blokpostów poza tym jednym na wjeździe od strony Zimnej Wody. Paliwa może nie ma tyle co przed wojną ale serio nie ma tragedii. Warto pamiętać, że obowiązuje reglamentacja, więc zatankuj do pełna w PL. Internet Kyivstar na miesiąc bez limitu 100 hrywien. Kurs wymiany waha się od 7 do ok 8,30, przy czym to
@xBARTEXx: Na zachodniej Ukrainie od 3-4 tygodni nie ma kolejek po paliwo. Wciąż są sieci, na których raczej go nie ma (Ukrnafta, Awias), ale na WOG, Okko i innych jest, bez kolejek. Im bliżej granicy, tym więcej.
Tu masz mapę dostępności paliwa na Okko:
https://www.okko.ua/fuel-map
W drodze do Lwowa i w samym Lwowie zatankujesz bez większych problemów.