Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,

planuję wziąć dofinansowanie na otwarcie DG. Znajdzie się tu może ktoś aby podpowiedzieć kilka logistycznych/praktycznych rzeczy?

1. Czego unikać a na czym się skupić przy wypełnianiu wniosku? - ofc wiem aby nie przesadzać z rodzajem i formą wydatków i robić tak aby rzeczywiście pasowały do rodzaju działalności.

2. Czy kwota i ilość wydatków wpływa na szansę dostania dotacji?

3. Na ile warto przyłożyć się do rzeczy typu analiza SWOT i na ile być w nich prawdziwym, a na ile bajerować urzędasa?

4. Myślałem aby dać komuś kto się zna wypełnić ten wniosek - koszta od kilkuset złotych w górę / albo procentowo 3-10% od kwoty uzyskanej dotacji (jeżeli się ją dostanie). Myślicie że jest sens?

#dzialalnoscgospodarcza #firma #dotacje #ksiegowosc #biznes
  • 9
@Suciup: 1. Czego unikać a na czym się skupić przy wypełnianiu wniosku? - ofc wiem aby nie przesadzać z rodzajem i formą wydatków i robić tak aby rzeczywiście pasowały do rodzaju działalności.

Zobacz regulamin / zasady, unikaj pozostawiania wolnych pól (wpisz np nie dotyczy)

2. Czy kwota i ilość wydatków wpływa na szansę dostania dotacji?

Nie, wnioskuje się o tyle ile dają - tak mi mówiono.

3. Na ile warto przyłożyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Suciup: Idź do swojego urzędu pracy i jak pracownicy będą mili i ogarnięci, to podpowiedzą co i jak warto wpisać.

Każdy urząd ma też swój regulamin i wniosek może wyglądać inaczej u ciebie niż u mnie

Możesz zapłacić też za samo sprawdzenie
1. Czego unikać a na czym się skupić przy wypełnianiu wniosku? - ofc wiem aby nie przesadzać z rodzajem i formą wydatków i robić tak aby rzeczywiście pasowały do rodzaju działalności.


@Suciup: Staraj się pisać co najmniej tyle, na ile masz miejsca. Zdecydowanie pisz nawet więcej. Pisz jak najbardziej szczegółowo, wszystko argumentuj, posługuj się specjalistycznym językiem. Pokaż, że się znasz na tym, co chcesz robić. Wnioski, które piszę mają więcej stron
@Suciup:

- Przeczytaj uważnie zasady dotacji które pobierzesz ze strony urzędu pracy, bo jest tam dużo zastrzeżeń, np. teraz był telefon tylko do 2k, laptop do 5k jeśli nie jest głównym narzędziem pracy

- jeśli urząd daje dotacje do np. 30k to ubiegaj się o 30k

- w dokumentach dot. dotacji jest również dokument z punktacją i z reguły przyznawanie dotacji jest na zasadzie konkursowej, czyli biorą x osób które mają
Super, dzięki wielkie wszystkim!

@MoshiDango czy wpisując maksymalną kwotę muszę również w liście wydatków wpisać tyle produktów z odpowiadającą im ceną aby sumarycznie osiągnąć kwotę o którą się ubiegam (czyli te przykładowe 30k)?

Czy zwyczajnie przyznają więcej, a jeśli ich nie wykorzystam to zwracam resztę?
@Suciup: specyfikację wydatków musisz tak zrobić żeby kwotę dotacji wyzerować, ale pisząc ją możesz pisać ogólnikowo bez info o konkretnej marce czy modelu. Dodatkowo możesz łączyć je w grupy i uwzględniać na końcu "i tym podobne" dzięki czemu nie trzeba aż tak się przejmować rozliczeniem dotacji

1. Laptop
2. Akcesoria do laptopa ( mysz, klawiatura, słuchawki, torba itp.) - czyli jak do tego weźmiesz jeszcze np. pendrive lub przenośny ssd, a
@MoshiDango: dopytuję dalej :D . Jeżeli podam np. kwotę laptopa 5000 zł, a kupię za 5500 zł to 500 zł dokładam ze swojej kieszeni? Bo w drugą stronę, kasa która mi zostanie to jeżeli dobrze zrozumiem - zwracam ją dla urzędu. Jak dobrze kminie to lepiej podać trochę zawyżoną kwotę?
@Suciup: Zależy, jeśli np. jesteś programistą czy grafikiem to możesz śmiało przekroczyć te 5k za laptopa. W innym przypadku możesz podać max 5k i jak będziesz chciał lapka za 7 to dokładasz te 2k ze swojej kieszeni.

Ja pod JDG związane z programowaniem wziąłem macbooka za 12k, którego w całości rozliczyłem środkami z dotacji i było wszystko ok