Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Pytanie do ekspertów, wczoraj zainstalowali mi klimę Rotenso Ukura 3.5kW w pomieszczeniu na poddaszu ok. 30m2, po godzinie pracy w trybie auto ustawionym na 22°C zbiła temperaturę tylko o 1° z 26 na 25°C. Coś nie za słaba ta wydajność? Temperatura na wylocie ok. 9°C. Wydaje mi się też że ona w trybie auto szybko wyłącza sprężarkę i zostaje sam wiatrak, tak chyba też nie powinno być?
Czy może ustawić ją na sztywno w trybie Cool i obserwować?
#klimatyzacja
  • 9
@choosewisely: Ustaw nie na auto tylko ręcznie, 100% wiatraka i 22 na temperaturze. Coś źle działa, może jeszcze nie umiesz się posługiwać.

... 22? ja bym smarkał i kaszlał od razu, mam ustawioną na 26 i jest supcio ;)
@choosewisely: ustaw na chłodzenie, prędkość wentylatora w trybie auto, zamknij wszystkie okna i drzwi na poddaszu. Jeśli cały czas nawiewa Ci 9 stopni to urządzenie działa prawidłowo, powinna zbić temperaturę w tym czasie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@choosewisely: sprawdź wilgotność powietrza. Zimne powietrze nie przenosi dużej ilości wilgoci, klima musi ją skroplić, żeby obniżyć temperaturę. Suche powietrze schładza się szybciej niż wilgotne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@choosewisely: dużo. Realnie dla 25 stopni temperatury otoczenia i 5 stopniach na wymienniku wilgotność musi zejść poniżej 30% by nie powstawały skropliny i cała moc szła tylko w obniżenie temperatury. Protip na przyszłość - klimę warto włączyć sporo wczesniej, by zbić wilgotność - wtedy w upały efektywniej zbija temperaturę. Już pomijam fakt, że niższa wilgotność daje lepszy komfort termiczny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xargo1: Dziękuję za odpowiedź, może faktycznie oczekiwałem zbyt wiele i po godzinie oczekiwałem cudów (klima nie włączana nigdy wcześniej, wczoraj tylko na 5 minut dla testów). Teraz gdy pochodziła trochę dłużej faktycznie wilgotność oscyluje w granicach 40% i temperatura zbita realnie do 25° z 29°C w miejscu pomiaru (klima twierdzi że jest 22°C w pomieszczeniu i już śmiga tylko wentyl, więc podejrzewam że po prostu czujnik