Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem ze skanerem HP (urządzenie HP Laser MFP 135w).
Używam aplikacji: HP Smart (i tu 300 dpi) albo HP MFP Scan (tu 600 dpi).


Skanuję stare zdjęcia. Jakość skanu jest delikatnie mówiąc fatalna - obraz jest nieostry / zamazany (oryginalne zdjęcie jest wyraźne / ostre, rozmiar ~15x18 cm). O niebo lepiej wygląda ta fotografia jak zdigitalizuję ją za pomocą aparatu w telefonie ()
Nie wiem, czy to może być jakaś wada fabryczna? Chyba że ten skaner po prostu tak ciulowo działa...?
Ew. czy da się coś zrobić, żeby zaczęło lepiej działać?
Wykluczam problemy konfiguracyjne w tych dwóch programach, bo już wszystko przejrzałam.
Może jeszcze jakieś inne oprogramowanie?

Urządzenie mam od grudnia, do tej pory nie skanowałam zdjęć (używałam głównie drukarki, z 3 razy skanowałam jakiś dokument).

#drukarki #technologia #komputery
  • 10
Na dole - zdjęcie telefonem (zrobione teraz przy sztucznym świetle).


@faramka: Aparat w telefonie jest 100 x bardziej zaawansowany i rozbudowany niż prosty czytnik w skanerze.
@L3gion: trochę mnie boli, bo ten - jak się okazuje badziew - kosztował ok. 1100 zł.
Moje poprzednie urządzenie wielofunkcyjne (nie pamiętam modelu, ale na pewno Epson) zajebiście skanował, również zdjęcia. Działało z 12 lat, aż drukarka się zrypała, no i stwierdziliśmy z niebieskim, że w zasadzie to można by wymienić...
czyli co, lepiej digitalizować te stare zdjęcia telefonem? Z tego skaner nic lepszego nie wycisnę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@faramka: Idź do fotografa który oferuje taką usługę.
trochę mnie boli, bo ten - jak się okazuje badziew - kosztował ok. 1100 zł.

Moje poprzednie urządzenie wielofunkcyjne (nie pamiętam modelu, ale na pewno Epson) zajebiście skanował, również zdjęcia. Działało z 12 lat, aż drukarka się zrypała, no i stwierdziliśmy z niebieskim, że w zasadzie to można by wymienić...


@faramka: A po co HP miało by montować dobry skaner do drukarki monochromatycznej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A po co HP miało by montować dobry skaner do drukarki monochromatycznej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: jak na moje bieżące potrzeby to mógłby i skanować b&w, bez różnicy w tych starych fotografiach xD
@faramka: W zdjęciach nie chodzi o kolor, chodzi o rozdzielczość i ilość szczegółów ¯\_(ツ)_/¯ Dlatego jak mówię, większość fotografów na porządny sprzęt i ci ładnie zdigitalizuje fotki.