Wpis z mikrobloga

Ile ludzie wpie.....ją tego cukru? Nagle zaczęła się panika i kupowanie w sklepach po kilka kilogramów. I potem ta otyłość i choroby to pewnie przez geny. Pół roku temu zrezygnowałem ze słodzenia. Cukier nadal jem np. w keczupie, ale jak kupiłem kilogramową paczkę cukru kilka ładnych miesięcy temu, to tak sobie stoi, bo prawie do niczego go nie używam. Serio, co wy z tym cukrem robicie (poza słodzeniem kawy i herbaty)?

#inflacja #cukier
  • 24
@Promilus: Ja od dłuższego czasu cukru używam wyłącznie do wypieków + ewentualnie czasem dodam szczyptę jako przyprawę do np. spaghetti, więc w moim domu nie ma cukiernicy...

I zawsze goście muszą u mnie niestety prosić o podanie cukru do stołu, bo przez to, że sama nie słodzę zawsze zapominam, że nie wszyscy tak mają xD

A akurat do samego słodzenia kawy i herbaty zużywa się duże ilości cukru. Łyżeczka cukru ma
@Promilus: dokładnie to samo u mnie kupiłem kilogram cukru w listopadzie i poszła połowa xd głównie poszło do jakiegoś wypieku czy jak ktoś chciał. Ale faktycznie jak ktoś robi przetwory to trochę tego idzie - wiadomo niektórzy za dużo dają. Np najlepsze powidła są bez cukru albo z małą ilością ale ich robienie wtedy trochę trwa.
@Promilus: ostatnio kupiłem ponad 30kg:
- 20kg na zacier (bimber)
- 7kg na zacier (wino)

No a pozostałe to już nieduży zapas na gofry, jakieś słodkości mojej pani domu i normalnie do herbaty ekspresowej. Moja mama robi przetwory, więc jak z nią pojechałem do miasta, to w sumie miałem prawie 40kg cukru w bagażniku ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jeszcze muszę dokupić, bo drugi wariant wina jest do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Promilus: super że tak generalizujesz że "jak ja nie używam to po co wam to". Nie każdy mieszka sam, ludzie maja też dzieci, robią ciasta, przetwory na zime itp. Ten wpis ma troche taki charakter jakby lekko bronił pisu który te inflacje wywołał "jak dla was cukier drogi to nie kupujcie, po co słodzicie". Mogę go sobie wysypywać do kosza a i tak bym wolał żeby kosztował 3-4zł niż 20zł (