Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, kupuje sobie czasem stare komputery (i nie tylko) , najczęściej mniej lub bardziej nie testowane i próbuje doprowadzić je do działania. Ostatnio stwierdziłem, że skoro ja mam z tego fun to może co nieco nagram.

Teraz kupiłem sobie PowerBooka 520 (jeden z ostatnich z procesorem 68k) i zrobiłem pierwszy i niezdarny film z pierwszego przetestowania. Jak uważacie, będzie coś z tego?

https://youtu.be/3z_ae0HkFBE

#retrogaming #retrocomputing #starekomputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kepak: skoro siedzisz w temacie, to czy jest jakaś szansa aby na dzisiejszym sprzęcie uruchomić kartę dźwiękową wyposażoną w chip YAMAHA (OPL2 lub 3)? Tam było chyba kiedyś złącze ISA oidp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
skoro siedzisz w temacie, to czy jest jakaś szansa aby na dzisiejszym sprzęcie uruchomić kartę dźwiękową wyposażoną w chip YAMAHA (OPL2 lub 3)? Tam było chyba kiedyś złącze ISA oidp.


@grzegoor: Wiele osób się nad tym zastanawiało i nie doszli jeszcze do jakichkolwiek konstruktywnych wniosków. Jest jednak pewne pośrednie rozwiązanie jeśli zależy ci na oryginalnym dzwięku OPL3. Trzeba mieć w komputerze port równoległy (a takie są nawet dostępne pod PCI-e).
  • Odpowiedz
@kepak: ja mam PowerBooka 630 i po trzech latach nieotwierania zatarły mu się zawiasy i kiedy chciałem go otworzyć, to mu obudowa popękała ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz