Wpis z mikrobloga

#telewizory
Bardzo jasne, białe pomieszczenie. Po południu od strony nasłonecznionej. Jaki TV do 4000zl 55-65 cali polecacie? OLED odpada. 95% streaming, 5% Xbox Series X tak więc nie musi być 120hz. Sportu też nie oglądam. Co polecacie? Spodobał mi się Hisense u8g ale nie wiem, czy lepiej iść w rozmiar czy jakość telewizora. Od początku kanapy do szafki RTV mam 170cm. Dzięki za pomoc
  • 8
@szmichal: hisensy są zajebiste w stosunku jakość - cena pod względem obrazu. Mają dwa minusy: ogromny input lag i system - o ile działa płynnie i nie ma z nim większych problemów, tak brakuje niektórych aplikacji (canal+ czy player), no i nie wiadomo jak długie będzie wsparcie.

Na twoim miejscu skupiłbym się na tv, które mają dużą szczytową jasność. Hisense spełnia ten wymóg, jeżeli chciałbyś 55" to możesz jeszcze zerknąć na
Do grania okazjonalnego będzie git, pewnie i tak dużo lepiej niż twój obecny/były telewizor. Są tv które schodzą poniżej 10ms, natomiast w twoim przypadku bym się tym aż tak nie sugerował. Jeżeli tak jak napisałeś 5% czasu to gry to lepiej kupić większy tv, niż mniejszy ale z niższym input lagiem
@ostr96: zdecyduje się na Hisense U7H 55 cali, jednak 65 do mojej szafki RTV to przesada (byłby na niej tylko TV tak naprawdę). Jeszcze jest coś w podobnej półce cenowej? Podbije stawkę do 4000zl i 55 cali
@szmichal: chociaż jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to bardziej się opłaca ten U7H (a piszę to jako użytkownik Sony). Trochę brakuje testów na necie tego modelu.
@ostr96: @msgdn: wybrałem Sony X90J 55 cali. Ten europejski Hisense U8GQ nie ma HDMI 2.1 a Hisense U7H jest znacznie ciemniejszy od Sony (patrz test HDTV Polska). Jeszcze rozkminialem Samsungi ale padło na Sony. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i z tego co przejrzałem internet, w tej półce cenowej ciężko o coś lepszego. Zapłaciłem 4300