Wpis z mikrobloga

#telewizory
Bardzo jasne, białe pomieszczenie. Po południu od strony nasłonecznionej. Jaki TV do 4000zl 55-65 cali polecacie? OLED odpada. 95% streaming, 5% Xbox Series X tak więc nie musi być 120hz. Sportu też nie oglądam. Co polecacie? Spodobał mi się Hisense u8g ale nie wiem, czy lepiej iść w rozmiar czy jakość telewizora. Od początku kanapy do szafki RTV mam 170cm. Dzięki za pomoc
  • 8
  • Odpowiedz
@szmichal: hisensy są zajebiste w stosunku jakość - cena pod względem obrazu. Mają dwa minusy: ogromny input lag i system - o ile działa płynnie i nie ma z nim większych problemów, tak brakuje niektórych aplikacji (canal+ czy player), no i nie wiadomo jak długie będzie wsparcie.

Na twoim miejscu skupiłbym się na tv, które mają dużą szczytową jasność. Hisense spełnia ten wymóg, jeżeli chciałbyś 55" to możesz jeszcze zerknąć na
  • Odpowiedz
@ostr96: mam już soundbara i tv sticka z androidem, więc wszystkie minusy oprócz input laga do śmietnika. Na rtings piszą o 40ms, do grania okazjonalnego ile trzeba?
  • Odpowiedz
Do grania okazjonalnego będzie git, pewnie i tak dużo lepiej niż twój obecny/były telewizor. Są tv które schodzą poniżej 10ms, natomiast w twoim przypadku bym się tym aż tak nie sugerował. Jeżeli tak jak napisałeś 5% czasu to gry to lepiej kupić większy tv, niż mniejszy ale z niższym input lagiem
  • Odpowiedz
@ostr96: zdecyduje się na Hisense U7H 55 cali, jednak 65 do mojej szafki RTV to przesada (byłby na niej tylko TV tak naprawdę). Jeszcze jest coś w podobnej półce cenowej? Podbije stawkę do 4000zl i 55 cali
  • Odpowiedz
@szmichal: chociaż jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to bardziej się opłaca ten U7H (a piszę to jako użytkownik Sony). Trochę brakuje testów na necie tego modelu.
  • Odpowiedz
@ostr96: @msgdn: wybrałem Sony X90J 55 cali. Ten europejski Hisense U8GQ nie ma HDMI 2.1 a Hisense U7H jest znacznie ciemniejszy od Sony (patrz test HDTV Polska). Jeszcze rozkminialem Samsungi ale padło na Sony. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu i z tego co przejrzałem internet, w tej półce cenowej ciężko o coś lepszego. Zapłaciłem 4300
  • Odpowiedz