Wpis z mikrobloga

@RegulaminowyUzytkownik: a mi się wydaje właśnie, że dostęp do internetu masz praktycznie wszędzie, nawet jeżeli jest słaby zasięg to do dokumentów, notatek, muzyki itd. wystarczy. Oczywiście jak ma kasę to niech bierze większy ale jak chce zaoszczędzić to nie ma co na siłę pchać więcej GB. Jeżeli nie pobiera filmów i tysiąca gier to na luzie mu starczy.
@kuba130000: Bez gierek i 4gen, nie M1. Mam 64gb. Jestem dokładnie w połowie pamięci. Mam ściągnięte kilka odcinków serialu, jakieś notatki, zdjęcia w chmurze niby, ale i tak jest tego ponad 1gb. Imo do przeglądania internetu i jak nie masz zamiaru pobierać wszystkich zdjęć i filmów i nie potrzebujesz 12h filmów w 4K na podróż, to spoko da radę jeszcze na długo.
Generalnie to chcę kupić ze zniżką apple edu, wychodzi niecałe 2900zł za ipada air z M1 + gratis jest karta apple gift card 400zł, dopłata 900zł za większą pamięc to trochę śmiech na sali no ale to polityka apple już
@kuba130000: i o to właśnie chodzi. bo skoro różnica jest niewielka to przecież kupno już tego Pro to "żadna różnica". brak 128gb dla Air jest w pełni przemyślany ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kuba130000: 64 GB to obecnie nieco za mało. Na upartego się zmieścisz. Gry? CoD Mobile obecnie zajmuje 16 GB!

Poleganie na chmurze tez jest złudne. Raz ze wbrew temu co twierdzą niektórzy internet nie jest wszędzie. Po drugie „chmura” od Apple nie ma żadnego backupu (ja trzymam wszystko we własnej „chmurze” NAS od Synology).
Sam za chwile będę się przesiadał na nowszego iPada i myśle ze 256 będzie optymalne.