Wpis z mikrobloga

Hej, taka mała ankieta. Zastanawiam się ilu osobom taniej wychodzi kredyt hipoteczny niż wynajem: https://kalkulator-kredytowy.azurewebsites.net/ tutaj fajny kalkulator Pastiboxa gdyby ktoś nie był pewny, ale jak dla mnie możecie też porównać po prostu koszt kredytu z kosztem wynajmu (u mnie by wtedy było jakieś ~2400 do 2000 dla kredytu na 15 lat i 2400 do 1450 dla kredytu na 15 lat)

Z czego za 2400 nie widziałem mieszkania z balkonem, piwnicą, komórką lokatorską i windą bo na parterze nie chcę mieszkać jeśli nie ma wyrąbanego w kosmos ogródka.

Jak to wygląda u mnie- wkleiłem obrazek. Z czego po wakacjach kredytowych 2022 będę płacił 50 złotych odsetek mniej, a po 2023- 100 złotych odsetek mniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kredythipoteczny
Pobierz KakaowyTaboret - Hej, taka mała ankieta. Zastanawiam się ilu osobom taniej wychodzi k...
źródło: comment_16580328498Nkt8O4TpoXZEkvJcMCUvh.jpg

Czy kredyt jest dla Ciebie bardziej opłacalny niż wynajem?

  • Nie, wynajem byłby tańszy. 14.7% (16)
  • Brałem w 2020 i wcześniej- kredyt się opłaca 50.5% (55)
  • Brałem kredyt w 2021/2022- kredyt się opłaca 33.0% (36)
  • Opłaca się tylko w przypadku wakacji kredytowych 1.8% (2)

Oddanych głosów: 109

  • 6
moje jedyne porównanie to najem 400 zł tańszy niż rata mojego kredytu, tylko ze ja mam 30 m2 więcej + miejsce w hali garażowej


@iroos: kiedy brałeś kredyt? Ja nie mam miejsca w garażu, ale nawet przy rozwalonym parkingu bo ciepłownia coś robiła nie ma problemu z parkowaniem. I podejrzewam, że najem 30m2 wiecej kosztowałby więcej niż kredyt.
@KakaowyTaboret: w moim przypadku kredyt to koszt ok 200 zł mniejszy niż wynajem podobnego mieszkania w tej lokalizacji. Nie mówiąc już o aspekcie standardu ( w cenie 200 zł więcej miałbym mieszkanie w standardzie PRL, gdzie bez zgody właściciela nie mógłbym wbić kołka w ścianę, a tak mam mieszkanie po generalnym remoncie)