Wpis z mikrobloga

Mireczki z kucem, mam problem. Mianowicie w starym Dellu 7567 ustawilem sobie haslo na HDD i teraz nie wiem jak uzyskac do niego dostep na PC. Probowalem przez BIOS na swoim PC (MB od MSI) ale nie widze zadnej opcji/albo dysku? Na laptopie haslo podawalo sie podczas bootowania.

Wiem #!$%@?, bo zapomnialem calkowicie ze mam haslo na tym dysku, a zorientowalem sie dopiero teraz gdy potrzebuje pare plikow...
Ma ktos jakis pomysl jak uzyskac dostep albo usunac haslo calkowicie? Przeszukalem internety ale nie widze rozwiazania problemu.

#pomocy

#pc #pcmasterrace #dell #haslo
qmicha - Mireczki z kucem, mam problem. Mianowicie w starym Dellu 7567 ustawilem sobi...

źródło: comment_16578872630KH9HtyHhjiKt7q77kdHgU.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@qmicha raczej będzie ciężko. Wiesz, zamysł szyfrowanka dysków jest taki,żeby nie dało się odzyskać danych bez hasła. :d
  • Odpowiedz
@Vasek: haslo posiadam. Nie wiem tylko jak sie dobrac do dysku, bo jak wspomnialem wczesniej - w dellu haslo podawalo sie podczas bootowania-startu.
  • Odpowiedz
@qmicha: Dostęp do dysku uzyskasz w tym starym Dell z tego co pamiętam hasło zapisuje się biosie


@Longi: jak wyzej. Nie wiesz czy nie da sie na innym systemie uzyskac dostepu? Ciezko cokolwiek na ten temat znalezc...
  • Odpowiedz
@qmicha Generalnie jeśli hasło było zakładane przez bios, to przez bios także trzeba usunąć. Wtedy na konkretnym dysku daje się 'set password', ale zostawia się puste pola żeby usunąć hasło. Jeśli twoja obecna płyta główna nie ma takiej funkcji, to musisz znaleźć inny sprzęt na którym mógłbyś zdjąć.
  • Odpowiedz