Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Istnieje jakaś lista rzeczy, przedmiotów, czy jedzenia, jako taki "must have" na czas kryzysów czy wojen?
Patrząc, co się dzieje na wschodzie, jak kacapy co trochę straszą atomówkami, zacząłem się zastanawiać nad zrobieniem takich zapasów. Tylko że sam totalnie nie mam pojęcia, co powinno się na takiej liście znaleźć. Domyślam się, że radio, baterie, latarka, ale co dalej? Ile jedzenia i jakiego? Co jeszcze?
Czy może lista amerykańskiego FEMA będzie aktualna i u nas?

Drugą sprawą jest, jak to wszystko trzymać w niedużym mieszkaniu, ale to inny temat, do samodzielnego ogarnięcia.

Czy przesadzam? Prawdopodobnie tak. Ale patrząc na to, co się dzieje, coraz częściej myślę, że lepiej przesadzać, niż obudzić się z palcem w dupie. Szczególnie że jedzenie i tak musi być z długim terminem przydatności, więc można pewnie brać z zapasów i je jednocześnie uzupełniać, wrzucając nowe zakupy "na koniec kolejki".

#survival #preppers #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62d07b803badb5d6227d4e72
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: konserwy, miód, zboże (jeśli masz gdzie), filtry do wody, papierosy i alkohol... ile? im więcej tym lepiej..

kudliński też wiele rzeczy w słoiki pakował - wszystkie możliwe przetwory z warzyw i owoców, a nawet kiełbas sklepowych - dość tania opcja ale trzeba mieć miejsce na trzymanie tego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: uniwersalnej listy nie ma, ale zasady są takie:
1. Gromadzisz tylko to co lubisz jeść, używasz na codzień i to tak naprawdę determinuje Twoją listę.
2. Gromadzisz oczywiście żywność z długim terminem przydatności. Pamiętaj o gospodarce FIFO w zapasach.
3. Najlepiej mieć suche produkty / jakieś konserwy, czy słoiki / jedzenie łatwe w przygotowaniu (np. zupka chińska) / niektórzy kupują racje żywnościowe (mają bardzo długie okresy ważności) / słodycze , batony proteinowe
4. Dobrze mieć żywności na minimum 2 tygodnie - ja mam np. na ok. miesiąc
5. Pamiętaj o
  • Odpowiedz