Wpis z mikrobloga

Słyszeliście ten dźwięk sprzed kilku minut, takiej syreny, albo dźwięku z jakby trąbiacego pociągu, trwało to z minutę albo półtorej, jakby alfabetem morsa? Pierwszy raz coś takiego słyszałem.
#katowice #slask
  • 14
  • Odpowiedz
@sylwke3100: ja słyszałem na osiedlu Ducha, to około 1,5 km w linii prostej od linii kolejowej 137.
W dzien nie słychać za bardzo pociągów ze względu na szum z DTŚ ale w nocy bardzo mocno. Dziś w nocy brzmiało to jakby pociąg trąbił na kogos albo na coś wiele razy.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: @spoogie: Ja na Józefowcu, czyli w sumie niedaleko spoogiego. Do najbliższych torów tramwajowych mam jakiś kilometr, po za tym tramwaje tak nie brzmią. @spoogie to dobrze opisał, brzmiało to jako wielokrotne trąbienie pociągu.

Może to duch kolejki wąskotorowej z Parku Śląskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Qwerty91: Tak było, mieszkam w sąsiedniej dzielnicy, ale tramwaje nie używają nawet takich dźwięków. Słuchając tego nagrania rozpoznaje, że to był ten właśnie dźwięk. Dźwięk jest w tej sekundzie 1:22. U nas był wielokrotny, o różnej długości. @sylwke3100 @spoogie @DPressed
manny24 - @Qwerty91: Tak było, mieszkam w sąsiedniej dzielnicy, ale tramwaje nie używ...
  • Odpowiedz