Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie środki bezpieczeństwa warto zachować przy kupowaniu na OLX? Chce kupić konsole, utargowalem jeszcze 5 dyszek i chciałbym ją kupić. Babka pisze ze wysyłka tylko paczkomatem (może być paczkomatem przez olx), mimo ze 12km to nie chce odbioru osobistego bo jej niby nie ma jeszcze przez tydzień, a konsole mialaby wysłać paczkomatem jej córka. Proszę o porady :(
#olx #zakupy #pytanie #pytaniedoeksperta #gownowpis
Pobierz
źródło: comment_1657825612XHxKR0zMnA8BpjWPZIgrCP.jpg
  • 28
@dumlix: dla mnie wygląda w miarę normalnie. Olx oferuje jakieś proste wysyłanie paczkomatem. Gdy sprzedajesz to dostajesz info, że kasa jest na koncie, potem możesz to wysłać bez drukowania jakichkolwiek etykiet itd. Też jakbym wysyłał to tylko w taki sposób a nie jakieś łażenie na pocztę.
Inna sprawa, że ktoś ci może wysłać samo pudło, ale w takich przypadkach sprzedawca chyba jest jakoś weryfikowany przez Olx. Już nie pamiętam dokładnie jak
@szwe: Tez sprzedaje na olx, po odbiorze paczki kupujący ma 24h na zgłoszenie ze coś jest nie tak, po 24h kasa idzie na konto sprzedającego. Dlatego to jest chyba jedyna rzecz która mnie, jako kupującego chroni.
Sprzedawca nie jest weryfikowany, sam jak sprzedawałem rzeczy to po prostu wystawiam swoje rzeczy jakie chce wystawić i tyle.
@dumlix: no właśnie o takiej wysyłce przez Olx mówię. Jak jest tak jak piszesz to nie ma chyba dużego zagrożenia, że w razie czego nie uda się odzyskać kasy.
Z mojego punkty widzenia jako sprzedawcy, a ostatnio coś tam sprzedawałem to najwygodniejszy jest odbiór osobisty a jak wysyłka to tylko paczkomat. Nie chciałoby mi się bawić w żadną pocztę, wysyłki pobraniowe czy kuriera więc przez to jakoś argument tej baby do
@marsellus: Chyba serio kupie. Nie znajdę nigdzie indziej Nintendo Switch za 600zł (nie lite) z Zeldą
No ogłoszenie wydaje się legitne, jeszcze spróbuje pogadać z babką może dowiem się coś więcej
@dumlix:

Nie znajdę nigdzie indziej Nintendo Switch za 600zł

chopie pewnie miała 100 wiadomości tylko każdy widzi że to scam po 5 minutach rozmowy, a ty jeden sie nabierzesz
@vulcanitu: Jeśli ma mi zrobić dobra cenę to może mi naubliżać do woli ( ͡° ͜ʖ ͡°) niestety chyba nie uda mi się kupić od niej tej konsoli, a wielka szkoda :(
@vulcanitu: Nie uważam. Było wystawione 650, to jest sama konsola, bez pudełka i innych akcesorii. Może #!$%@? jakiemuś dzieciakowi i teraz chce opchnac szybciutko?
@vulcanitu: A co jeszcze oprócz ładowarki potrzebuje żeby grać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) imo deal zajebisty, ale tez jest opcja ze babka chce po prostu oszukać poczciwego mireczka. Chociaż jak napisałem jaka gra jest zainstalowana na urządzeniu to normalnie wysłała zdjęcie konsoli. Nie wiem co o tym myśleć. Przecie jakby sprzedała konsole przez OLX (nie poza, a na olx tylko wystawione ogłoszenie)to olx mnie chyba chroni nie??