Wpis z mikrobloga

Do wyboru mam fizyczną i wirtualną kartę debetową. Nigdy nie używałem wirtualnej. Ma ona jakąś przewagę nad fizyczną? Bo Fizyczną też mogę płacić w końcu w internecie.

Aha i mam takie czysto teoretyczne pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby jakiś przestępca przelewał swoje BTC na revoluta zamiast do konta bankowego i używał sobie karty revoluta próbując w ten sposób uniknięcia wykrycia niepłacenia podatków to byłoby to dobrym pomysłem dla takiego nicponia przestępcy? Bo z tego co rozumiem to revolut jest poza polskim systemem?

Oczywiście nie popieram, pytam czysto teoretycznie bo słyszałem, że niektórzy nie chcą płacić bandyckiego podatku belki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#revolut #bitcoin #kryptowaluty #pytanie #podatki #waluty
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@suweren_sudoku: przewage ma taka ze mozesz ja podpiac na niepewnej stronce i wylaczyc w razie przypalu i wygenerowac nowa, a co do revoluta to on niedawno stal sie instytucja bankowa wiec chyba musza wspolpracowac z US
  • Odpowiedz
@luthion: Ehh.
Chłop sobie chciał przelewać złote i wymieniać na euro, a potem na BTC i część sobie potem zamieniać na euro i jakieś płatności za granicą, a potem reszte na złotówki na górce.
Przecież rejestrowanie tych wszystkich transakcji i obliczanie podatku to jakiś koszmar.

Duże szanse, że chłopa za to złapią i przywalą kare? Oczywiście czysto teoretycznego chłopa... Ehh...
  • Odpowiedz
@suweren_sudoku: ja mam kilka wirtualnych i jedną fizyczną. Przydaje się za granicą czasami ale w dobie płatności zbliżeniowych podpinasz do telefonu albo wirtualna albo fizyczna i na to samo wychodzi praktycznie, no może z bankomatem byłby większy problem. Co do BTC, nie można chyba przelewać z zewnętrz i wysyłać na zewnątrz, to jest takie zamknięte środowisko w revolucie jeśli chodzi o krypto
  • Odpowiedz
@suweren_sudoku: @krzyszo: a czasem revoult nie daje tylko możliwości kupienia akcji krypto, a nie samego krypto? pamiętam, że wykopki zawsze mają z tego bekę. Jeśli ktoś zamierza kupować krypto, to albo na giełdzie, albo w kantorze, bitomacie stacjonarnym i później na swój własny portfel ewentualnie. Wtedy można mówić o tym, że ma się krypto i w takiej sytuacji nikt ci na tym łapska nie położy
  • Odpowiedz
@krzyszo: @redorbiter: Przepraszam pominąłem jeden krok tz. przelania pieniędzy na ftx i tam kupno i sprzedaż BTC, a do revoluta bym przelewał fiat. Nie chciałem mieszać a wyszło na odwrót.

Przydaje się za granicą czasami ale w dobie płatności zbliżeniowych podpinasz do telefonu albo wirtualna albo fizyczna i na to samo wychodzi praktycznie, no może z bankomatem byłby większy problem.

No właśnie myślałem, że za granicą normalna karta
  • Odpowiedz
@suweren_sudoku: dla mnie to ułatwienie bo de facto portfel mam w telefonie i jedna rzecz mniej do noszenia w kieszeni ;)
jeśli chodzi o przewalutowania to dzieje się to automatycznie. Jedna karta jest do wszystkiego. możesz utworzyć sobie oddzielne portfele do różnych walut i przelewać wedle uznania(aktywować/dezaktywować jak nie chcesz żeby revolut z nich pobierał kase) domyślnie powinien brać w tej walucie której płacisz, u mnie z euro zawsze tak
krzyszo - @suweren_sudoku: dla mnie to ułatwienie bo de facto portfel mam w telefonie...

źródło: comment_1657734069iIyziZlvbmkbkggMekoEEn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@krzyszo
@luthion

Dzięki. Bardzo pomogliście chłopy. Wziąłem ą wirtualną i podłączyłem do google play. Najwyżej sobie jeszcze dokupię fizyczną revoluta jak mi będzie potrzebna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nadal nie wiem jak z tymi podatkami ale #!$%@? najwyżej chłop kare zapłaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz