Wpis z mikrobloga

Jakie ksiazki (albo zagadnienia) polecacie po infie do czytania hobbystycznego, które potencjalnie może się przydać w programowaniu

Co miałem na studiach:
- podstawy logiki (z podstawami grafów, zbiorów, itp)
- Albebra z geometrią (szczyt to było poznanie liczb zespolonych i proste zadanka)
- Analiza (zakończenie mniej więcej na różniczkach z tym, że nigdy nie liczyłem różniczki)
- Matematyka dyskretna (szczerze to nie wiem co to było xd była mocno znormalizowana, chyba pod studenta normika i różniła się od materiałów z innych uczelni)
- rachunek prawdopodobieństwa (ledwo co ogarnięcie podstaw RP, dalej wprowadzenie czym są zmienne losowe, troche modeli statystycznych "przerobione" i wstęp do testów i hipotez)
- i dużo różnych rzeczy pod SI, taka mieszanka użyteczna. Dużo teorii, praktyka pod zadania albo wymyślną teorie.

W sumie statystyka i rzeczy pod SI wydają się najsensowniejsze. Pamiętam też, że na jednym z przedmiotów przerabialiśmy ML (Algebre pod ML) na fajnym poziomie, wykład leciał swoją droga, a na ćwiczeniach używaliśmy jakieś ksiązki do ML, która miała wszystkie potrzebne wzorki wyliczone (niekoniecznie wyprowadzone) ale nie pamiętam jej nazwy i nie potrafie znaleźc.

#matematyka #ksiazki #studia #naukaprogramowania
  • 4